Wygrana Cekawki, Dominik Górka znów trafia w 93. minucie!

W sobotnie popołudnie rezerwy Orła podejmowały na boisku ze sztuczną nawierzchnią zespół Wichra ze Stróży. Podbudowana ostatnimi dwoma zwycięstwami Cekawka chciała pójść za ciosem i zgarnąć trzecią wygraną z rzędu. Orłowcy rzutem na taśmę, bo w 93. minucie zapewnili sobie zwycięstwo, a bramkę głową strzelił Dominik Górka i co ciekawe w podobnych okolicznościach niegdyś zapewniał pierwszej drużynie wygraną 4:3 z Tempem Rzeszotary.

Początek spotkania potwierdził wolę zwycięstwa, gdyż zmotywowani Orłowcy dość szybko wyszli na prowadzenie, już w 5 minucie po składnej akcji Święcha i Sroki, Karpeta z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. W 15 minucie było już 2:0 po pięknym strzale w okienko bramki Łukasza Święcha i wydawało się, że Myśleniczanie mają wszystko pod kontrolą.

Niestety po jednym z rzutów wolnych dla gości Hęciński sparował piłkę na poprzeczkę lecz przy dobitce nie miał już szans i rywal skierował piłkę głową do bramki. Podrażnieni rezerwiści szybko jednak odpowiedzieli i kapitalne podanie Święcha z własnej połowy wykorzystał Łętocha, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Cekawki, która stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, których niestety nie udało zamienić się na bramkę. Wtedy potwierdziło się stare piłkarskie porzekadło, nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było.

W 70 minucie Wicher zdobył bramkę kontaktową po tym jak dośrodkowaną piłkę z lewej strony boiska napastnik gości głowa umieścił w siatce. Orłowcy próbowali uspokoić nerwową końcówkę i wydawało się, że uda się dowieźć wynik 3:2 do końca, lecz ambitnie walczący Wicher dopiął swego i w 85 minucie strzałem z bliskiej odległości doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że to już koniec, Orłowcy pokazali charakter.

W 93 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał wprowadzony w końcówce Bartłomiej Nawieśniak, który posłał piłkę wprost na głowę Dominika Górki, któremu nie pozostało nic innego jak głowa umieścić piłkę w bramce i ustalić wynik spotkania na 4:3. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu Rezerw Orła dzięki któremu awansowali w tabeli B Klasy na 5 miejsce.

Orzeł II Myślenice - Wicher Stróża 4:3 (3:1)
Karpeta 10, Święch 17, Łętocha 43, D.Górka 90+3

ORZEŁ: Hęcinski - Wygona (65. Płatek), Trzciński, Łapa, Mikołajczyk (70. Wójtowicz) - Karpeta, Sabała, Żądło (46. Górka) Swiech (60. Marzec) Łętocha - Sroka (80. Nawieśniak)