Wiosną już nie zagrają, a zima należała do młodzieży Orła Myślenice

Decyzją władz wojewódzkich wszystkie rozgrywki młodzieżowe sezonu 2019/20 zostały zakończone. Drużyny młodzieżowe Orła Myślenice jednak zimą intensywnie pracowały by jak najlepiej przygotować się do wiosny i walczyć o jak najlepsze rezultaty. O zwyżkującej formie młodzieży Orła Myślenice świadczyły osiągane zimą wyniki w turniejach halowych i meczach kontrolnych.

- Od lat stawiamy na młodzież i dziś możemy się pochwalić dużą ilością wychowanków w pierwszej drużynie Orła Myślenice. To cieszy, że zawodnicy z okolicy chętnie wybierają nasz klub na rozwój swojego piłkarskiego talentu, a zarząd klubu jako jeden z priorytetów stawia przed sobą właśnie wysoką jakość szkolenia młodzieży. Szanujemy decyzję o zakończeniu sezonu z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników, ale nie poprzestajemy na laurach i z pewnością odpowiednio się przygotujemy do rozpoczęcia kolejnego sezonu - mówi Wojciech Cichoń, wiceprezes ds. sportowych Orła Myślenice.

Wiosna miała należeć do Orła

Zarówno zespół juniorów starszych jak i juniorzy młodsi byli jednymi z głównych pretedentów do wywalczenia wiosną awansu na szczebel wojewódzki. Plany i marzenia zostały jednak odłożone w czasie, choć zimowe turnieje halowe oraz mecze sparingowe z topowymi rywalami udowadniały potencjał zarówno drużyny prowadzonej przez trenera Marka Pajkę, jak i juniorów młodszych pod wodzą trenera Kazimierza Wincenciaka. 

Sukcesy młodzieży Orła Myślenice w 2020 roku:

U19 - juniorzy starsi: Mistrzostwo X Turnieju Halowego im. Karola Demczuka w Wieliczce, 4. miejsce w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Myślenice, trener Marek Pajka

U17 - juniorzy młodsi: Mistrzostwo X Turnieju Halowego im. Karola Demczuka w Wieliczce, trener Kazimierz Wincenciak

U15 - trampkarze: Mistrzostwo Halowej Ligi Grodzisko Cup 2020, 3. miejsce w X Turnieju Halowego im. Karola Demczuka w Wieliczce, 5. miejsce w Halowych Mistrzostwach Krakowa, trener Marek Pajka

U13 - młodzicy: 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Myślenice, półfinały Halowych Mistrzostw Krakowa, trener Michał Cichoń

- Nasza młodzież wciąż jest regularnie zasilana zawodnikami ze szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, a osiągane wyniki pokazują, że szkolenie od najmłodszych lat przynosi efekty. Cieszą te sukcesy na lokalnym podwórku, a nasi trampkarze czy juniorzy grali mecze kontrolne chociażby z rówieśnikami z Cracovii, która gra na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. Co prawda te mecze kończyły się porażkami, jednak doceniamy zdobyte doświadczenie, które będzie owocować w przyszłości. Zawodnicy z Orła jak Sławek Chmiel, Bartek Matoga, Oleksandr Jacenko, Kamil Topa, czy Kacper Depta trafili do topowych klubów właśnie od nas i wiemy, że przecierają szlaki pokazując, że nasz klub i szkolenie młodzieży się rozwija. Lada chwila przełoży się to też na wyniki osiągane przez pierwszą drużynę seniorów, bo pierwsze efekty widzimy już w tym sezonie, który zakończyliśmy na trzecim miejscu, a juniorzy regularnie grali w pierwszej drużynie - dodaje Wojciech Cichoń.