Koniec sezonu 2019/20, Orzeł Myślenice trzeci w okręgówce!

Są awanse, ale nie ma spadków - tak zdecydowali na dzisiejszym posiedzeniu w Polskim Związku Piłki Nożnej prezesi wojewódzkich związków piłkarskich. Tym samym od kolejnego sezonu w IV lidze zagrają LKS Śledziejowice i z tego miejsca serdecznie gratulujemy awansu, natomiast z utęsknieniem czekamy na powrót do sportowej rywalizacji i ciekawi nas forma rozgrywek po uwzględnieniu wszystkich awansów i automatycznym zwiększeniu ilości drużyn w Klasie Okręgowej, bowiem żadna z drużyn nie spada do A klasy.

Sezon 2019/20 stał się historyczny z uwagi na to, że nie został dokończony, a wynik okazał się też historyczny dla Orła Myślenice, bowiem zakończył rozgrywki na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Pewnym jest zatem, że już w tym sezonie na boiska nie wybiegniemy, a ta decyzja dotyczy IV lig, Klas Okręgowych, a także A, B i C. Zakończone zostaną także wszystkie rozgrywki młodzieżowe, jednak trudno przewidzieć w jakim systemie będą reaktywowane i jak rozstrzygnięte zostaną wszelkie awanse, skoro niemal w każdych rozgrywkach młodzieżowych drużynę awansującą wyłaniało nawet po kilka meczów barażowych.

Zarząd Orła Myślenice oraz sztaby szkoleniowe wciąż analizują sytuację z możliwością powrotu do treningów, by nie tylko podtrzymywać formę, ale także przede wszystkim stworzyć naszym zawodnikom możliwości do rozwoju. Zawodnicy są w kontakcie z trenerami i w najbliższych dniach otrzymają informacje odnośnie powrotu do zajęć. Pewne jest natomiast, że w najbliższych miesiącach nie rozegrają żadnego meczu.