U19: Wymęczone trzy punkty juniorów starszych na Clepardii

Męczyli się długo zawodnicy juniorów starszych w meczu krakowskiej Ligi Makroregionalnej z Clepardią Kraków na wyjeździe. W pierwszej połowie podopieczni trenera Marka Pajki zagrali nieco poniżej oczekiwań i swojego potencjału piłkarskiego, ale zmiana ustawienia w przerwie dała sygnał do ataku i pozwoliła na stworzenie znacznie większej ilości sytuacji podbramkowych. Ostatecznie Orłowcy wygrali 2:0 (0:0), a gole zdobywali Adrian Ciślik i Tomasz Brózda.

W pierwszej połowie kilka razy było groźnie pod bramką strzeżoną przez Igora Matogę, ale rywale do siatki ostatecznie nie trafili. Raz piłka ostemplowała poprzeczkę, a dobitka z bliska gracza Clepardii poszybowała nad bramką. W odpowiedzi świetne okazje miał Adrian Ciślik, najpierw zbyt długo zwlekał ze strzałem w sytuacji sam na sam, a później dobijał z bliska strzał Norberta Wąsowicza, jednak wysoko nad bramką. Groźnie było też jak sam na sam z bramkarzem wyszedł Kamil Suder i szkoda, że nie lobował pierwszym kontaktem nad wychodzącym golkiperem miejscowych.

Ostatecznie po bezbramkowej pierwszej połowie, znacznie ciekawiej było po przerwie. Orzeł powinien prowadzić, gdy sam na sam z bramakrzem byli Adrian Ciślik i Szymon Górka-Khafaga, ale nie dość, że ten drugi był na spalonym, to otrzymał złe podanie od pierwszego z wymienionej dwójki. Wstrzelić w bramkę nie mógł się też tego dnia Norbert Wąsowicz, a bliska szczęścia była szczególnie próba z dystansu.

Orzeł w końcu jednak wynik otworzył. Wysoki pressing Tomasza Brózdy i świetne podanie do Adriana Ciślika przyniosło efekt bramkowy i Orłowcy cieszyli się po raz pierwszy. Chwilę później Tomasz Brózda dośrodkowywał z kornera, a piłka dzięki sprytnemu zachowaniu podopiecznych trenera Marka Pajki wpadła do siatki na 2:0. W końcówce dwie świetne okazje stworzył Filip Kowalkowski i raz minimalnie chybił, a za drugim razem piłka trafiła w obramowanie bramki. Do festiwalu nieskuteczności dołączył też Jan Gocał, marnując jedenastkę, ale Orzeł zainkasował trzy punkty i tego dnia, to było najważniejsze!

Clepardia Kraków - Orzeł Myślenice 0:2 (0:0)
Ciślik 64, T.Brózda 76

ORZEŁ: I.Matoga - Moskal (46 Gocał), Górka, Kowalcze, Przęczek - Płatek, Rusek (65 Kowalkowski), Suder (46 Górka-Khafaga), T.Brózda (76 Szlachetka), Wąsowicz (79 Łętocha) - Ciślik