Hat-trick Chizzy'ego i pewna wygrana z Hejnałem!

Orzeł Myślenice i Hejnał Krzyszkowice to jedyne zespoły w Gminie Myślenice grające obecnie w lidze okręgowej. Orłowcy idealnie zwieńczyli piknik z okazji 75-lecia klubu, pokonując rywali 3:0 (1:0), a wszystkie trafienia zanotował nigeryjski snajper Orła - John Echezona Ezeh. 

Świętowanie jubileuszu Orła Myślenice rozpoczął turniej piłkarski dla dzieci, trening naborowy do szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, a także rodzinny piknik z loterią fantową, grillem, dmuchańcami i wieloma innymi atrakcjami. Słoneczna pogoda przyciągnęła na trybuny niemal komplet kibiców, a Ci na pewno nie zawiedli się zaprezentowanym widowiskiem. Przed pierwszym gwizdkiem miała miejsce jeszcze mała uroczystość - nagrodę dla najlepszego piłkarza ubiegłego sezonu w naszej szkółce odebrał Józef Madej.

Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego dobrze weszli w ten mecz, ale sytuację sam na sam zmarnował John Echezona Ezeh. Później swoich sił próbował jeszcze Bartłomiej Gromala z dystansu, a z bliska strzelał też Artur Mistarz, jednak świetnie interweniował wówczas Bartłomiej Jurczak. Bramce Orła zagrozili też gracze Hejnału, najpierw po rzucie rożnym kotłowało się w polu karnym, a później z rzutu wolnego po rykoszecie huknął Piotr Obłaza, jednak znakomicie interweniował Michał Pająk.

Strzelecki impas Orłowcy przełamali dopiero w końcówce pierwszej połowy. Daleki wrzut Kyryla Kyrylova na długim słupku zamknął John Echezona Ezeh i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Drugą połowę miejscowi zaczęli z przytupem - najpierw popularny Chizzy strzelił swoją drugą bramkę po tym jak podanie Bartłomieja Gromali zaskoczyło środkowych defensorów Hejnału, a napastnik Orła wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął golkipera i trafił do pustej bramki.

Trzeci gol to przekątne podanie Vladyslava Pnievskyy'ego do Johnego Echezony, a ten przyjęciem znakomicie zgubił Piotra Obłazę i wyszedł sam na sam z bramkarzem, zdobywając trzeciego gola. Dorobek Chizzy'ego mógł być lepszy, ale w dwóch sytuacjach gdy zdobywał gole, sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonych. Orzeł jednak pewnie zainkasował komplet punktów i wskoczył obecnie na pozycję lidera w ligowej tabeli!

Orzeł Myślenice - Hejnał Krzyszkowice 3:0 (1:0)
Echezona 44, 52, 65

ORZEŁ: Pająk - M.Mistarz, Pnievskyy, Kyrylov - Depta, Suder (74 Krężelok), Gromala (79 Olesek), Górka (79 Żak), Wsół (65 Topa) - A.Mistarz, Echezona (74 Biela)