U19: Wpadka juniorów, przegrali mecz na szczycie!

To była lekcja pokory dla juniorów starszych Orła Myślenice. W szlagierowym meczu 1 ligi okręgowej przegrali w meczu na szczycie ligowej tabeli z Rabą Dobczyce 3:1 (1:0). Jedyną bramkę dla Orła zdobył Kamil Depta, ale jednoznacznie trzeba powiedzieć, że to nie był udany występ podopiecznych trenera Dawida Sudra, a osiągnięty wynik mógł być znacznie bardziej okazały na korzyść rywali.

Kto wie jak potoczyłyby się losy spotkania gdyby nie stracona bramka w pierwszej połowie w okolicznościach, których z pewnością Orłowcy mogli uniknąć. Jeszcze przed przerwą myśleniczanie mieli dwie dobre okazje, by doprowadzić do remisu, ale między innymi strzał Wiktora Grochala trafił w słupek.

Ambitni i waleczni rywale nie pozwolili na zbyt wiele drużynie Orła w ofensywie, natomiast obnażyli wszystkie nieporozumienia i błędy w obronie, strzelając dwa kolejne gole w drugiej połowie. Orłowców stać było jedynie na gola kontaktowego, zdobytego po zespołowej akcji przez Kamila Deptę. Co więcej w końcówce miejscowi mieli co najmniej dwie kolejne stuprocentowe okazje, ale Orła przed utratą gola uchronił Krzysztof Baran.

Orzeł Myślenice spadł tym samym z pozycji lidera ligowej tabeli, a jego miejsce zajęła Raba Dobczyce. Ta porażka niejako skomplikowała sprawę podopiecznym trenera Dawida Sudra, ale z racji tego, że do końca sezonu jeszcze daleka droga i mecz rewanżowy na własnym obiekcie, to wydaje się, że limit potknięć musiał się tym meczem wyczeprać.

Raba Dobczyce - Orzeł Myślenice 3:1 (1:0)
Depta

ORZEŁ: Baran - Jamrozik (87 Kochan), Wójtowicz, Syrek (60 Górka), Moskal (71 Opryszek) - Mirochna, Pilch (86 Galas), Olesek (60 Druzgała), Depta (82 Braś), Grochal - Kyrylov

fot. Raba Dobczyce