U19: Remisowa niedziela, juniorzy powstrzymani przez Gośćibię!

Juniorzy starsi Gościbi Sułkowice są w bieżących rozgrywkach rewelacją rozgrywek i zajmują obecnie pozycję lidera w I lidze okręgowej. Zawodnicy Orła Myślenice w niedzielnym meczu mieli nadzieję na przełamanie po porażce z Rabą w Dobczycach, jednak rywale postawili trudne warunki i mecz zakończył się remisem.

Gościbia wykorzystała niezdecydowanie w defensywie Orła w pierwszych fragmentach meczu i wyszła na prowadzenie, a kolejne minuty to przewaga myśleniczan w posiadaniu piłki, która jednak nie przekładała się na klarowne sytuacje. Orłowcy przysłowiowo bili głową w sułkowicki mur i do remisu doprowadzili dopiero na kwadrans przed końcem.

Wtedy to Wiktor Grochal strzelił gola wyrównującego, a podopieczni trenera Dawida Sudra szczególnie mogą żałować sytuacji z ostantiej minuty, kiedy to przed pustą bramką był Mark Ponomarenko i nie trafił czysto w piłkę. Ten gol mógł dać Orłowcom zrównać się w tabeli punktowo z drużynami Raby i Gościbi.

Co ciekawe w niedzielę grały trzy drużyny Orła i wszystkie zremisowały - seniorzy z Wiślanką Grabie 1:1, juniorzy starsi z Gośćibią Sułkowice 1:1, a seniorskie rezerwy z Rabą II Dobczyce 3:3.

Orzeł Myślenice - Gościbia Sułkowice 1:1 (0:1)
Grochal

ORZEŁ: Baran - Wójtowicz (46 Jamrozik), Opryszek, Syrek - Grochal, Gromala (60 Galas), Mirochna, Moskal (46 Ponomarenko), Pilch, Depta (46 Braś, 67 Kochan) - Matejczyk (46 Druzgała)