U19: Kareta Norbiego, juniorzy starsi rozgromili Rabę!

Choć Orłowcy niezbyt dobrze weszli w mecz i stracili bramkę po rzucie rożnym, to z każdą minutą gra stawała się płynniejsza, a podopieczni trenera Marka Pajki strzelali kolejne bramki. Wysoka wygrana z rówieśnikami z Raby Dobczyce to duża zasługa Norberta Wąsowicza, który na liście strzelców zameldował się aż czterokrotnie. Do siatki trafili jeszcze Adrian Ciślik, Tomasz Brózda i Filip Kowalkowski, a mecz zakończył się wynikiem 7:2 (2:1).

Jako pierwsi gola w tym meczu zdobyli gracze Raby, po dośrodkowaniu z kornera i efektownym strzale głową w okienko było 0:1 w 19. minucie. Podrażniony Orzeł, który już wcześniej zmarnował co najmniej dwie okazje, szybko ruszył do odrabiania strat i wyrównał po znakomitej akcji. Jan Gocał odebrał piłkę w środkowym sektorze, błyskawicznie zagrał do Szymona Górki-Khafagi, ten po przyjęciu w drugim kontakcie "rozrzucił" akcję na prawe skrzydło, gdzie Kamil Suder z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne, a Adrian Ciślik również pierwszym kontaktem wpakował piłkę do siatki!

Przed przerwą padł jeszcze tylko jeden gol, dośrodkowanie Jana Gocała z kornera głową wykończył Norbert Wąsowicz i Orzeł wyszedł na prowadzenie. Druga połowa to już popis strzelecki Orłowców, a już w 46. minucie strzał zza szesnastki Norbiego dał dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Za chwilę na 4:1 po szybkiej kontrze przytomnie strzelił Tomasz Brózda w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a później jeszcze dwa razy bramkarza zaskoczył Norbert Wąsowicz. Najpierw przytomnie głową dobił strzał Adriana Ciślika, a później strzelił bodaj najbardziej efektowną bramkę tego dnia - Dawid Kruczek zagrał z prawego skrzydła w szesnastkę, a skrzydłowy Orła "położył" efektownym zwodem dwóch obrońców, ograł bramkarza i trafił do pustej bramki na 6:1.

Raba w końcówce wykorzystała jeszcze błąd Orła i zmniejszyła rozmiary porażki, a wynik na 7:2 ustalił Filip Kowalkowski, który skuteczną główką trafił do siatki po dośrodkowaniu Jana Gocała z narożnika boiska.

Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 7:2 (2:1)
Ciślik 23, Wąsowicz 33, 46, 58, 63, T.Brózda 56, Kowalkowski 89

ORZEŁ: I.Matoga (64 Turcza) - Kruczek (73 Łapa), J.Górka (64 Kowalkowski), Kowalcze, Przęczek (64 Moskal) - Gocał, Płatek - Suder (46 T.Brózda), Górka-Khafaga (56 Łętocha), Wąsowicz - Ciślik