U19: Juniorzy starsi zwycięzcy w Raciechowicach [wideo]

Niedzielny mecz z Grodziskiem Raciechowice dobrze ułożył się dla podopiecznych Marka Pajki, bo stosunkowo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Później gracze Orła Myślenice starali się kontrolować przebieg gry i ostatecznie wygrali 3:1 (2:0), choć rywale nie postawili łatwych warunków.

Zawodnicy Grodziska stworzyli kilka dobrych okazji, ale tego dnia dobrze w bramce spisywali się Michał Szafrański w pierwszej połowie i Arkadiusz Majda po przerwie. Orłowcy nie pozostawali dłużni i też swoje okazje mieli, ale jak to w piłce bywa nie wszystkie udało się wykorzystać.

W 7. minucie zawodów było 1:0, gdy Piotr Sraga huknął z rzutu wolnego z dalszej odległości, a piłka poszybowała pod poprzeczkę bramki Grodziska. Kilka minut później po przebojowej akcji Jakuba Bartosza i technicznym strzale w długi róg piłka trafiła w słupek, a ze skuteczną dobitką pospieszył Dominik Gatlik i było 2:0.

Pierwsze minuty drugiej połowy rozpoczęły się od dominacji Grodziska i w przeciągu kilku minut postraszyli parę razy Arkadiusza Majdę, ten jednak bronił jak w transie. Dopiero w 60. minucie po mocnym strzale ze skraju pola karnego piłka trafiła do bramki i choć wypadła przez dziurę (!) w siatce, to sędzia gola oczywiście zauważył i słusznie uznał.

Orłowcy później stwarzali kolejne sytuacje, ale swojej drugiej bramki nie udało zdobyć się Dominikowi Gatlikowi, a i wracający do gry Karol Fąfara nie zakończył występu bramką, choć miał dwie dogodne okazje. Fąfara za to faulowany był w polu karnym w 75. minucie w sytuacji sam na sam i sędzia bez wahania wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Bartłomiej Mróz ustalając wynik meczu na 3:1.

Grodzisko Raciechowice - Orzeł Myślenice 1:3 (0:2)
Sraga 7, Gatlik 19, Mróz 75 (k)

ORZEŁ: Szafrański (46 Majda) - Banowski, Serafin, Bodzioch, Firek (46 Rabka) - Sraga, Serafin, Świerczyński - Bartosz,  Fąfara, Gatlik