U13: Hat-trick Kiebuły! Młodziki deklasują Armaturę!

Podopieczni Michała Cichonia jechali do Krakowa w bardzo okrojonym składzie, ale mimo to chcieli zrewanżować się za dwie bolesne porażki z początku rundy.

Przypomnijmy że w pierwszym meczu Orłowcy ulegli Cracovii II 0:1. Mimo, że w tym meczu biało-zieloni grali lepiej i zasłużyli przynajmniej na remis to Cracovia wywiozła z Myślenic cenne 3 pkt. W kolejnym spotkaniu Orłowcy ulegli bardzo mocnemu rywalowi - Millenium Skawina 2:5. Wynik jednak nie odzwierciedla przebiegu tego meczu, w którym wynik był niepewny jeszcze na niecałe 10 min. przed końcem. Orzeł przegrywał wtedy 2:1 i rzucił wszystkie siły do ataku, a wtedy zabójcze kontry wyprowadzili gracze ze Skawiny i było meczu.

Do spotkania z Armaturą nasi zawodnicy przystępowali jednak z 3 punktową zaliczką, bowiem walkowerem wygrali pierwszy mecz z Armaturą Kraków, która nie stawiła się na meczu w Myślenicach. Biało-zieloni przystąpili do tego meczu bardzo zmobilizowani i od pierwszych minut dyktowali warunki na boisku. Przez pierwsze 20 min huraganowo atakowali jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. Bardzo groźnie uderzał Kiebuła, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.

Jednak kilka minut później popularny "Keny" otworzył wynik spotkania i worek z bramkami przepięknym trafieniem zza pola karnego w samo okienko bramki gospodarzy. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Na 2:0 podwyższył Górka, dobijając strzał Karpierza, który odbił się od słupka. Trzecie trafienie po pięknej zespołowej akcji zdobył Szczurek. Na 4:0 podwyższył ponownie Kiebuła, mocno uderzając przy słupku. Piątą bramkę również zdobył Kiebuła trafiając głową po rzucie rożnym. Również szósta bramka padła w podobnych okolicznościach, a tym razem do bramki Krakowian trafił Kozaczyk, bramkarz, który w pierwszej połowie stał między słupkami bramki Orła a w drugiej części pomagał kolegom "w polu". Siódma bramka to samobój po pięknej akcji przy linii końcowej Pitaka i próbie dogrania w pole karne.

Na 8:0 podwyższył Fąfara po pięknym rajdzie z piłką. Fąfik wprowadził piłkę z lewego skrzydła i zza pola karnego sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza. Kropkę nad I w ostatniej minucie postawił Ulman, którym dobił fantastyczny strzał Górki z rzutu wolnego, który jakimś cudem wybronił golkiper gospodarzy. Liczymy że Orłowcy równie dobrze pokażą się w ważnym meczu w środę u siebie. W rewanżu podejmują Milenium Skawina. Trzymamy kciuki i zapraszamy na mecz. Start o godz. 18:00

Armatura Kraków - Orzeł Myślenice 0:9 (0:2)
Kiebuła 3, Pitak, Ulman, Górka, Szczurek, Kozaczyk, Fąfara

ORZEŁ: Kozaczyk, Rutka - Łabędzki (kpt), Stankiewicz, Cyrek Kacper, Kopta, Kiebuła, Szczurek, Górka, Ulman, Fąfara, Pitak, Karpierz