U19: Juniorzy starsi kończą sezon na podium w Makroregionalnej Lidze A1!

Drużyna Orła Myślenice prowadzona przez trenera Marka Pajkę ostatecznie zajęła trzecie miejsce w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych. Orłowcy w ostatniej kolejce mierzyli się z Orłem Piaski Wielkie, ulegając ostatecznie mistrzowi tegorocznych rozgrywek 0:2 (0:1) i to właśnie drużyna z południa Krakowa awansowała do Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Drugi w rozgrywkach był Progres Kraków.

Biało-zieloni po bardzo dobrej rundzie jesiennej byli jednym z faworytów wiosennych rozgrywek, ale niestety dwie porażki z czołowymi zespołami niejako przekreśliły szanse na promocję na szczebel wojewódzki i sztab szkoleniowy zdecydował postawić wiodących graczy z młodszych roczników do walki w lidze juniorów młodszych, co zakończyło się sukcesem zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Zająca, który awansował do ligi wojewódzkiej U17.

W meczu z Orłem Piaski Wielkie, myśleniczanie mieli swoje dobre momenty, jednak do przerwy przegrywali 0:1 po przypadkowym golu. Na początku drugiej odsłony świetną okazję miał najpierw Norbert Wąsowicz, a później Szymon Górka-Khafaga trafił w wewnętrzną stronę słupka, gdzie do wyrównania stanu rywalizacji brakło milimetrów. W końcówce rywale podwyższyli prowadzenie i wygrali 0:2, zapewniając sobie 1 miejsce w lidze. Orzeł natomiast wiosną uplasował się na trzecim miejscu, jednak zdobyte doświadczenie na pewno było dobrym kierunkiem dla rozwoju drużyny i zawodników w ich piłkarskiej edukacji.

- To był dobry sezon w naszym wykonaniu, wielu chłopców zaliczało swoje debiuty w pierwszej drużynie, a to dla trenera najstarszych grup młodzieżowych zawsze musi być celem nadrzędnym. Zawsze cieszyły mnie ich bardzo dobre występy i strzelane bramki, czy to w rozgrywkach pucharowych, czy też w lidze. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy z rocznika 2005 podejmą rękawicę w seniorskim zespole i już teraz dziękuje im za wspólne chwile i bardzo dobre wspomnienia. Za każdego z nich trzymam kciuki i życzę powodzenia - mówi trener juniorów Marek Pajka.

Dziękujemy zawodnikom z rocznika 2005, którzy kończą grę w piłce młodzieżowej i przechodzą do seniorów po sezonie 2023/24:

Dziękujemy!