U17: Orzeł zdobywa mistrzostwo i zagra w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych!

Prowadzona przez trenera Łukasza Zająca drużyna z roczników 2007 i 2008, a także kilku z 2009 zdobyła wiosną mistrzostwo Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych i co za tym idzie zapewniła sobie historyczny awans na szczebel wojewódzki. W tej kategorii wiekowej Orzeł Myślenice po raz pierwszy zagra na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w województwie - w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych!

Orłowcy zdobyli łącznie 28 punktów w rundzie wiosennej, wyprzedzając o punkt drużynę Prądniczanki Kraków oraz o trzy punkty Słowik Olkusz. Makroregionalną Ligę stanowią drużyny z czterech okręgów - olkuskiego, krakowskiego, wielickiego oraz myślenickiego, a mistrzowie uzyskują bezpośredni awans do ligi wojewódzkiej.

W ostatniej kolejce ligowej Orzeł przegrał co prawda z Górnikiem Wieliczka, ale ten wynik kompletnie nie miał znaczenia, bowiem już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo i awans. Trener Łukasz Zając dał też szansę zawodnikom, którzy w ostatnim czasie nieco mniej minut spędzali na boisku. Bramki dla Orła w tym spotkaniu strzelili Adrian Ciślik i Kacper Ślósarz.

To właśnie Adrian Ciślik i Bartłomiej Brózda byli najlepszymi strzelcami wiosną - strzelili odpowiednio 13 i 12 bramek w rozgrywkach ligowych tylko w bieżącej rundzie. Pięć trafień zaliczył Kamil Suder, a po dwa Adam Gracz, Maks Szklarz i Mateusz Matoga. Gole strzelali też Kacper Ślósarz, Tymek Hankus, Antoni Kowalcze, Miłosz Rusek i Hubert Gołąb.

MISTRZOWIE MAKROREGIONALNEJ LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH:

Bramkarze: Igor Matoga, Marcin Turcza, Radosław Nalepa;

Obrońcy: Jakub Siatka, Antoni Kowalcze, Tymoteusz Hankus, Bartosz Lech, Bartłomiej Bruzda, Franciszek Nowacki, Antoni Hudaszek

Pomocnicy: Miłosz Rusek, Mateusz Matoga, Kacper Pitala, Wiktor Biela, Hubert Gołąb, Konrad Mitana, Adam Gracz, Kacper Ślósarz, Tomasz Brózda, Patryk Kęsek, Aleksander Świech, Mikołaj Burkowicz, Brajan Kubiczek, Kacper Dudzik

Napastnicy: Adrian Ciślik, Kamil Suder, Bartłomiej Brózda, Filip Kozubek, Maksymilian Szklarz

Sztab szkoleniowy: Łukasz Zając (I trener), Marek Pajka (II trener), Paweł Ciślik (kierownik), Agnieszka i Krzysztof Szklarz (opieka medyczna), Wojciech Mastalerz (trener bramkarzy).


Gratulacje dla całej drużyny, a szczególne podziękowania dla zawodników z rocznika 2007, którzy grę w tej kategorii wiekowej kończy awansem i życzymy powodzenia w juniorach starszych!