U19: Juniorzy postawili pieczęć na mistrzostwie, teraz baraż!

Spośród 16 meczów ligowych w I lidze okręgowej juniorów starszych, Orzeł Myślenice wygrał wszystkie. W sobotę Orłowcy w ostatnim meczu ligowym pokonali pewnie Gdovię Gdów 5:0 (2:0), a teraz czeka ich barażowy dwumecz z AS Progres-Siemacha Kraków (wtorek 22 czerwca o 18 oraz poniedziałek 28 czerwca o 18).

W sobotnim meczu pod nieobecność trenera Marka Pajki na ławce trenerskiej zadebiutował Adrian Wygona i poprowadził zespół do zwycięstwa. Już w pierwszej połowie dwa gole zdobyli obrońcy, najpierw Patryk Jania głową, a następnie Mateusz Wójtowicz po zamieszaniu w polu karnym. Wójtowicz jeszcze w drugiej połowie skorzystał z dośrodkowania Michała Mirochny i strzelił swojego drugiego gola.

Pozostałe gole to dopełnienie formalności przez juniorów młodszych - najpierw Jakuba Fąfarę po drograniu Karola Łabędzkiego, a później Jakuba Pitaka, któremu futbolówkę na tacy wyłożył Szymon Gościniak. Orzeł w tym sezonie w pierwszej lidze wygrał wszystkie 16 meczów, strzelił 84 gole, tracąc zaledwie 9. Trzymamy kciuki za równie dobrą postawę w meczach brażowych.

Orzeł Myślenice - Gdovia Gdów 5:0 (2:0)
Jania, Wójtowicz 2, Fąfara, Pitak

ORZEŁ: Wyrostek (74 Rutka) - Łabędzki (55 Skoczylas), Wójtowicz, Opryszek, Jania (65 Białoń) - Jamrozik, Leśniak (60 Kiebuła), Chlipała, Mirochna, Fąfara (65 Pitak) - Hanzha (65 Gościniak)