Orzeł ratuje remis w Rzeszotarach

Patrząc na ostatnie wyniki i dobrą rundę wiosenną w wykonaniu Orła Myślenice, to podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego byli faworytem starcia z Tempem Rzeszotary. Niemniej jednak ambitna posltawa miejscowych nie ułatwiła Orłowcom zadania i choć przeważali momentami, to lepsze okazje mieli gospodarze. Mecz zakończył się remisem 1:1 (0:0), a gola wyrównującego w ostatnich minutach zdobył Artur Mistarz z rzutu karnego.

Drużyna Orła znów wystąpiła w bardzo młodym składzie, a w pierwszym składzie Błażej Braś i Krzysztof Górka z juniorów młodszych. W środku obrony po raz kolejny zagrał Kacper Irzyk i niestety w końcówce pierwszej połowy nabawił się kontuzji, która wyklucza go z udziału w meczu barażowym juniorów starszych. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Wracając do meczowych wydarzeń, należy wskazać, że w pierwszych miutach strzały Marcina Sałacha i Artura Mistarza w niezłym stylu obronił Michał Sepioło. Orzeł mógł prowadzić, ale swoich okazji nie wykorzystał. Tempo zagroziło dopiero w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy. Najpierw strzał i dobitkę z prawego skrzydla odbił Marek Pajka, a następnie w tylko sobie wiadomy sposób obronił strzał i dobitkę do pustej bramki Marka Kuca.

Orzeł długo nie mógł sforsować defensywy gospodarzy, a Ci wykorzystali stały fragment i wyszli na prowadzenie. Sprytne dośrodkowanie Marcina Prusaka na długi słupek przechytrzyło bramkarza Orła, a zamykający akcję Kuc trafił głową do siatki. Później Tempo miało jeszcze dwie okazje, ale Diao Bitkę najpierw powstrzymał Marek Pajka, a następnie jego strzał z minął minimalnie bramkę.

Po stronie Orła z bliska spudłował Kyryl Kyrylov po dośrodkowaniu z prawej strony. Po wrzutce Adriana Kasprzyka piłka nawet trafiła do bramki odbijając się od słupka, ale sędzia odgwizdał faul przy walce w powietrzu. Sam na sam z bramkarzem był też Artur Mistarz, ale mocno strzelił wprost w nogi bramkarza. W końcu jednak przesunięty do ataku Mateusz Mistarz był faulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Z karnego trafił Artur Mistarz, ustalając wynik zawodów na 1:1.

Tempo Rzeszotary - Orzeł Myślenice 1:1 (0:0)
Kuc 65 - A.Mistarz 87 (k)

ORZEŁ: Pajka - Topa, Irzyk (46 Kasprzyk), M.Mistarz, Górka (46 Burtan) - Braś (46 Kyrylov), Depta, Sałach (60 Czajkowski), Pilch, Olesek (50 Moskal) - A.Mistarz