U19: Juniorzy lepsi od Orkana Raba Wyżna w meczu kontrolnym!

Juniorzy starsi Orła Myślenice w kolejnym meczu sparingowym w ramach przygotowań do rundy wiosennej zmierzyli się z grającym na poziomie Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Orkanem Raba Wyżna. Podopieczni trenera Marka Pajki zasileni zawodnikami z juniorów młodszych zagrali w tym spotkaniu niemal dwoma jedenastkami.

W pierwszej połowie gra była dość wyrównana, ale to Orłowcy mieli więcej okazji podbramkowych. Wykorzystać udało się tylko jedną, gdy prostopadłe podanie Artema Hanzhy trafiło do Macieja Jamrozika, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem dograł do Błażeja Brasia, któremu pozostało skierować piłkę do pustej bramki. 

Po przerwie przewaga Orłowców była znacznie większa, co przełożyło się na większą ilość sytuacji. Krzysztof Górka najpierw z rzutu wolnego, a później po indywidualnej akcji dwa razy trafił w poprzeczkę, Bartłomiej Gromala lobował bramkarza i trafił w słupek, a świetnej okazji nie wykorzystał również Mateusz Górka. Wynik na 2:0 w samej końcówce ustalił Michał Mirochna, gdy strzelał z bliska, a piłka po rykoszecie zmyliła bramkarza i trafiła do siatki. W spotkaniu łącznie wystąpiło 20 zawodników, a tylko Piotr Dudek w bramce rozegrał całe spotkanie.

Orzeł Myślenice - Orkan Raba Wyżna 2:0 (1:0)
Braś 33, Mirochna 75

ORZEŁ (I połowa): Dudek - Jamrozik, Opryszek, Wójtowicz, Jania - Braś, Moskal, Leśniak, Mirochna, Skoczylas - Hanzha
ORZEŁ (II połowa): Dudek - Białoń, Łabędzki, Niżnik, K.Górka - Gościniak, Galas, Gromala, Kiebuła, M.Górka - Braś (60 Mirochna)