U19: Wartościowy sparing juniorów starszych z Limanovią

W sobotnie przedpołudnie juniorzy starsi Orła Myślenice zagrali mecz kontrolny z występującą na poziomie Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Limanovią Limanowa. Obie drużyny spotkały się już sparingowo w grudniu, wówczas Orłowcy wygrali 3:2. Tym razem udanie zrewanżowali się miejscowi, wygrywając 4:0.

Mecz stał na solidnym poziomie i choć wynik wskazuje na przekonujące zwycięstwo rywali, to trzeba wspomnieć o świetnych okazjach jakie stworzyli sobie podopieczni trenera Marka Pajki. Jeszcze przy stanie 0:0 po dwóch szybkich kontrach zmarnowali okazje sam na sam, później w dogodnej sytuacji nieco pospieszył się ze strzałem Jakub Niżnik, a piłkę po sprytnym uderzeniu Artema Hanzhy z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Limanovia wyszła na prowadzenie w 40. minucie po strzale ze skraju pola karnego.

Początek drugiej połowy był najlepszym fragmentem w grze Orłowców w tym meczu, ale czar prysł po stracie drugiego gola. Limanovia podwyższyła prowadzenie w 60. minucie. Później po stałych fragmentach gry główkowali jeszcze Jakub Opryszek i Wiktor Orzechowski, ale ich strzały mijały bramkę. W końcówce gospodarze wykorzystali jeszcze dwa błędy Myśleniczan, ustalając wynik na 4:0. Trener Marek Pajka nie mógł w tym spotkaniu z rożnych przyczyn skorzystać z kilku podstawowych zawodników, ale choć wynik nie jest zadowalający, to sparing można uznać za bardzo wartościowy.

Limanovia Limanowa - Orzeł Myślenice 4:0 (1:0)

ORZEŁ: Dudek - Jania, Wójtowicz, Opryszek, Niżnik, Białoń, Mirochna, Leśniak, Chlipała, Hanzha, Skoczylas, Fąfara, Moskal, Nowak, Kiebuła, Orzechowski