U19: Jesień dokończyli wiosną, dwa gole Grochala na wagę zwycięstwa!

Juniorzy starsi odrobili jesienne zaległości, rozgrywając mecz z Gośćibią Sułkowice na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Myślenicach. Orłowcy wygrali to spotkanie 2:0 (0:0), chociaż rywale mieli też swoje sytuacje, a w grze podopiecznych trenera Marka Pajki brakowało przysłowiowego zęba.

Pomimo tego trudno nie wspomnieć, że Orzeł przeważał i po trzy punkty, które chwilowo wywindowały go na pierwsze miejsce w ligowej tabeli sięgnął zasłużenie. W pierwszej połowie w poprzeczkę strzelał Piotr Sraga, a bramkarz poradził sobie ze sprytnym strzałem debiutującego w Orle Sławomira Juszczaka. Gracze Gościbi dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Orła, ale na posterunku stał Davlat Kurmazenko i uratował zespół przed stratą bramki.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, lepiej gospodarze weszli w drugą, bo już po kilku minutach było 1:0. Wcześniej Antoni Matejczyk zagrał wzdłuż bramki do Daniela Jani, ale ten pomimo ofiarnego wślizgu nie zdołał sięgnąć piłki, by skierować ją do pustej bramki. Chwilę później ta sztuka udała się Wiktorowi Grochalowi, któremu piłkę jak na tacy wyłożył Daniel Jania i pozostało mu wpakować ją do pustej bramki.

W drugiej połowie przewaga Orła była bardziej zauważalna, niż w wyrównanej pierwszej odsłonie. Później jeszcze dwukrotnie Daniel Jania strzelał głową, a blisko było też po próbie Denisa Babycza czy Antoniego Matejczyka. Na 2:0 w końcówce podwyższył Wiktor Grochal, wykorzystując asystę Denisa Babycza. Orzeł tym samym zainkasował pierwszy wiosną komplet punktów, a kolejny mecz ligowy podopieczni trenera Marka Pajki zagrają za dwa tygodnie, 25 marca z Gdovią Gdów.

Orzeł Myślenice - Gośćibia Sułkowice 2:0 (0:0)
Wiktor Grochal 49, 82

ORZEŁ: Kurmazenko - Nosal (76 Hodurek), Mróz, Bodzioch, Pilch (61 Depta) - Sraga, Juszczak, Bartosz (46 Grochal), Zlezarczyk (46 Babycz) - Matejczyk, Jania