Orzeł za burtą Pucharu Polski, zasłużone zwycięstwo Beskidu!

Beskid Tokarnia wyeliminował Orła Myślenice z rozgrywek Pucharu Polski. W meczu trzeciej rundy tych rozgrywek grający w roli gospodarza na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu, gracze Beskidu wysoko postawili poprzeczkę myśleniczanom i wygrali ostatecznie 3:2 (2:0).

Decydujące o losach spotkania były dwie szybko zdobyte bramki przez graczy Beskidu, bowiem już w pierwszej minucie po dośrodkowaniu z kornera padł gol na 1:0, a po dziesięciu minutach było już 2:0. W międzyczasie szansę po stronie Orła miał Mikołaj Wyroba, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż obok zewnętrznej części słupka. Do końca pierwszej połowy myśleniczanie mieli problem ze stworzeniem klarownej sytuacji, a tych nie brakowało po stronie Beskidu, gdyż co najmniej dwukrotnie pachniało golem pod bramką Orła.

W drugiej odsłonie Orłowcy zagrali z nieco większym animuszem i zdobyli szybko gola kontaktowego, gdy dośrodkowanie z kornera Mariusza Kasperka celną główką sfinalizował Mateusz Mistarz. Podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra ruszyli do ataku, ale nadziali się na kontrę, po której ładnym strzałem do siatki trafił Dariusz Wróbel i Beskid znów prowadził dwoma golami.

Kto wie jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby w 65. minucie rzut karny wykorzystał Mariusz Kasperek, który minimalnie chybił z jedenastu metrów. Orzeł miałby sporo czasu na doprowadzenie do remisu, a tak gol na 3:2 padł na dziesięć minut przed końcem, gdy z rzutu wolnego z dalszej odległości na 3:2 strzelił Adrian Kasprzyk. Ostatecznie więcej bramek już nie padło i w IV rundzie Pucharu Polski zameldowała się drużyna Beskidu Tokarnia, notabene obecny lider myślenickiej A klasy. Pozytywem na pewno jest fakt, że w barwach Orła Myślenice zagrało aż czterech juniorów z czego trzech to wciąż juniorzy młodsi.

Beskid Tokarnia - Orzeł Myślenice 3:2 (2:0)
Mistarz, Kasprzyk

ORZEŁ: Obłaza (46 Pajka) - Serafin (61 Bartosz), Mistarz, Kasprzyk, P.Leśniak, Wyroba, Płonka, Żak, M.Sabała (64 Grochal), D.Leśniak (46 Pyzio), Kasperek (66 Żądło)