U19: Dobry mecz i wygrana juniorów z Pcimianką Pcim

Juniorzy starsi Orła Myślenice pokonali w drugiej ligowej kolejce jednego z głównych faworytów rozgrywek - Pcimiankę Pcim. Podopieczni trenera Dawida Sudra rozegrali bardzo dobre spotkanie i ostatecznie wygrali 3:2 (2:2). Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Kyryl Kyrylov, a jedno trafienie zaliczył Maciej Jamrozik. Ważnym momentem spotkania był ponadto rzut karny obroniony przez Davlata Kurmazenkę.

Ta sytuacja miała miejsce już w 5. minucie zawodów, gdy piłka trafiła w rękę jednego z defensorów i sędzia wskazał na wapno. Bramkarz Orła Myślenice stanął na wysokości zadania i obronił strzał rywala. Pcimianka jednak poszła za ciosem i kilka minut później wyszła na prowadzenie po płaskim strzale ze skraju pola karnego.

Ambitni Orłowcy wyrównali, gdy po strzale Sebastiana Oleska ze skuteczną dobitką pospieszył Kyryl Kyrylov i trafił do siatki. Chwilę później było 2:1 dla Orła, a tym razem najsprytniej w polu karnym po dośrodkowaniu z kornera odnalazł się Maciej Jamrozik i wpakował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu, ale w drugiej połowie Orłowcy dopięli swego i zapewnili sobie wygraną.

Decydujący o losach meczu gol padł po indywidualnej akcji Wiktora Grochala i dograniu wzdłuż bramki, gdzie Kyryl Kyrylov dostawił nogę i strzelił na 3:2. Cały zespół zasługuje na słowa uznania po wywiezieniu kompletu punktów z trudnego terenu. Brawo drużyna!

Pcimianka Pcim - Orzeł Myślenice 2:3 (2:2)
Kyrylov 2, Jamrozik

ORZEŁ: Kurmazenko - Jamrozik, Bodzioch (71 Syrek), Moskal, Sopiak - Bartosz, Nosal, Pilch (57 Depta), Grochal, Olesek - Kyrylov