Rezerwy odwróciły losy meczu i wygrały w Drogini

Po pierwszej połowie nawet najwięksi optymiści mogli zwątpić w zdobycz punktową rezerw Orła Myślenice w starciu z Sępem Droginia. Rywale mieli mnóstwo okazji i prowadzili 1:0, ale po przerwie dwa stałe fragmenty gry wykorzystał Marek Pajka i zapewnił trzy punkty popularnej Cekawce.

Duża zasługa w jednobramkowym prowadzeniu Sępa bramkarza Orła Arkadiusza Majdy, który rozgrywał świetne zawody i wybronił między innymi dwie sytuacje sam na sam z napastnikiem rywali, czy też kilka groźnych strzałów. Raz ponadto piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Łukasz Mikołajczyk. W końcu jednak Sęp wyszedł na prowadzenie po zespołowej akcji, a przed przerwą miała miejsce jeszcze jedna kluczowa sytuacja. Sędzia główny wskazał na wapno po rzekomym faulu bramkarza Orła na napastniku rywali, ale sportową postawą w duchu fair play wykazał się sędzia asystent, który lepiej widział całe zdarzenie i stwierdził słusznie, że żadnego kontaktu nie było. Arbiter zatem jedenastkę odwołał i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:0.

Po zmianie stron Orzeł zaprezentował się znacznie lepiej i przede wszystkim zaczął stwarzać okazje podbramkowe. Groźnie było po dwóch strzałach Rafała Kańskiego, aż w końcu myśleniczanie doprowadzili do remisu. Do prostopadłej piłki zagranej przez Piotra Sragę dobiegł Marek Pajka i został sfaulowany przez wychodzącego z bramki Mariusza Rydza. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę i było 1:1.

Na dwadzieścia minut przed końcem padł zwycięski gol dla Orła i tym razem również spory w nim udział Marka Pajki. W dodatku chwilę wcześniej z boiska wyleciał Mariusz Rydz z czerwoną kartką, bo sfaulował w akcji ratunkowej Marka Pajkę tuż przed polem karnym i sędzia musiał odesłać go do szatni. Z rzutu wolnego sprytnie strzelił napastnik Orła, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i jak się okazało na wagę trzech punktów. Rozmiary zwycięstwa mogły być wyższe, ale strzał Rafała Kańskiego po podaniu Kamila Marca obronił bramkarz, a pozostałe próby mijały cel. Tym samym Cekawka rozpoczęła ligową rywalizację od wygranej która kosztowała zespół sporo sił.

Cekawkę teraz czeka znacznie trudniejsze zadanie, bowiem w środę zagra z V-ligowym Pasternikiem Ochojno w III rundzie Pucharu Polski.

Sęp Droginia - Orzeł Myślenice 1:2 (1:0)
Marek Pajka 61 (k), 73

ORZEŁ:  Majda - Wygona, Trzciński (31 Nawieśniak), Mikołajczyk, M.Sroka (63 Marzec) -  Jamróz, Sraga, Mróz, Zlezarczyk (63 Sałach) - Kański, Pajka