U19: Braś jak Lewandowski, juniorzy z charakterem po przerwie!

Nie najlepiej zaczęli, ale skutecznie zakończyli - tak można podsumować niedzielne starcie juniorów starszych Orła Myślenice z Tempem Rzeszotary. Podopieczni trenera Marka Pajki stracili gola już w trzeciej minucie, ale choć za chwilę wyrównali, to długo nie mogli przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść - ta sztuka udała się tuż po przerwie, a duża w tym zasługa Błażeja Brasia, który klasycznego hat-tricka strzelił w przeciągu kilku minut, a w końcówce dołożył jeszcze czwartego gola.

Jak wyglądał początek meczu? W jednej z pierwszych akcji Orłowcy zgubili piłkę tuż przed własnym polem karnym, a napastnik rywali nie miał problemów ze skutecznym wykończeniem akcji, trafiając na 1:0. Zawodnicy po chwili wyrównali po przebojowej akcji Macieja Jamrozika i strzale Artema Hanzhy. W kolejnych minutach myśleniczanie mieli sporo problemów ze skutecznością - niewykorzystali między innymi rzutu karnego, gdy bramkarz rywali powstrzymał strzał Kyryla Kyrylova i równie dobrze interweniował między innymi przy dwóch kolejnych próbach Ukraińca oraz strzałach Mateusza Wójtowicza i Kuby Opryszka.

Impas strzelecki podopieczni trenera Marka Pajki przełamali tuż po przerwie - w przeciągu sześciu minut z bramek trzykrotnie cieszył się Błażej Braś. Najpierw strzelił głową po wrzucie z autu, chwilę później w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza, a hat-tricka skompletował gdy po dośrodkowaniu z kornera piłka trafiła na szesnasty metr, a Braś huknął z woleja tuż obok słupka. Choć Orzeł zaraz po tym stracił gola po stałym fragmencie, to w końcówce znacznie powiększył swój bramkowy dorobek. Najpierw dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Mirochny wykończył mocnym strzałem Jakub Opryszek, później swoje czwarte trafienie po akcji Artema Hanzhy dorzucił Błażej Braś, a wynik z karnego ustalił Michał Mirochna.

Orłowcy zaczęli tym samym wiosnę w I lidze okręgowej od zwycięstwa i umocnili się w fotelu lidera. W najbliższą niedzielę czeka ich natomiast starcie z wicemistrzem jesieni - Rabą Dobczyce. W ubiegły weekend nie doszedł do skutku mecz juniorów młodszych z Tiger Hearts Wróblowianka Kraków. Rywale oddali mecz walkowerem.

U19: Tempo Rzeszotary - Orzeł Myślenice 2:7 (1:1)
Hanzha 5, Braś 51, 53, 57, 70, Opryszek 65, Mirochna 89

ORZEŁ: Wyrostek - Jamrozik, Irzyk, Opryszek, Białoń (30 Górka, 72 Łabędzki) - Leśniak (60 Galas), Wójtowicz (65 Niżnik), Mirochna, Kyrylov (60 Skoczylas), Braś - Hanzha (81 Jania)

U17: Orzeł Myślenice - Tiger Hearts Wróblowianka 3:0 (walkower)