Efektowne wejście młodych jokerów, Orzeł wygrywa w Gdowie!

Dwóch juniorów wprowadzonych przez trenera Kamila Ostrowskiego z ławki rezerwowych przesądziło o sobotnim wyjazdowym zwycięstwie Orła Myślenice z Gdovią Gdów. Dwa gole zdobył 19-letni Kamil Depta, a wynik ustalił 17-letni Krzysztof Górka, zapewniając drużynie ważne trzy punkty!

Mecz Orłowcy powinni rozstrzygnąć już w pierwszej połowie, ale mogą sobie pluć w brodę po niewykorzystanych stuprocentowych okazjach. Już w 3. minucie po faulu na Krzysztofie Żaku w obrębie szesnastki do piłki na jedenastym metrze podszedł Emil Bałucki, ale jego strzał obronił bramkarz rywali. Co gorsza w tej samej akcji miejscowi mieli swoją najlepszą okazję, bowiem po szybkiej kontrze Damian Kulma strzelał w sytuacji sam na sam, ale piłkę sparował Marek Pajka.

Później po oskrzydlających akcjach strzelali jeszcze niecelnie Emil Bałucki i Kamil Topa, ale również bez powodzenia. Skuteczności w pierwszej połowie zabrakło też Sebastianowi Oleskowi, który po koźle uderzył nad bramką. W 41. minucie z dwoma żółtymi kartkami z boiska wyleciał zawodnik gospodarzy i wszystko zwiastowało, że druga połowa również będzie przebiegać pod dyktando Orła.

Kluczowe dla losów spotkania było wejście dublerów, bowiem każdy z wprowadzonych z ławki zawodników przyczynił się do zdobytych bramek, a najbardziej Kamil Depta, który dwukrotnie zdecydował się na strzały z dystansu i zaskoczył bramkarza rywali. Wynik na 3:0 ustalił Krzysztof Górka, który z bliska dobił strzał Kyryla Kyrylova w słupek. Orzeł miał jeszcze kilka okazji - między innymi aktywny Krzysztof Górka dwukrotnie został powstrzymany przez bramkarza, a swoje okazje mieli jeszcze Mark Ponomarenko, czy Emil Bałucki.

Orzeł odniósł zasłużone zwycięstwo, a w tym tygodniu rozegra kolejne dwa spotkania, najpierw we środę podejmą w Myślenicach jednego z pretendentów do awansu - Radziszowiankę Radziszów, a w sobotę również u siebie zagrają z Dziecanovią Dziekanowice.

Gdovia Gdów - Orzeł Myślenice 0:3 (0:0)
Depta 65, 71, Górka 84

ORZEŁ: Pajka - Żak, Mistarz, Kasprzyk, Burtan - Sałach (61 Depta), Moskal, Czajkowski (65 Kyrylov), Topa (72 Górka), Olesek (55 Ponomarenko) - Bałucki (75 Gromala)