U19: Aż czternaście goli strzelili Wildze juniorzy starsi Orła!

To był mecz bez historii, a juniorzy starsi Orła Myślenice urządzili sobie prawdziwą strzelaninę, notując rekordowe zwycięstwo. Ostatnia w ligowej tabeli Wilga Koźmice Wielkie nie postawiła myśleniczanom trudnych warunków, choć po kilku kontrach mogła powiększyć swój bramkowy dorobek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 14:1, a jedynego gola rywale zdobyli po ładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i skutecznym wykończeniu akcji.

Wówczas wynik był już bardzo jednostronny, bowiem do przerwy Orłowcy prowadzili już 6:0. Strzelanie rozpoczął Filip Pilch, który w pierwszej połowie meczu zagrał na nietypowej dla siebie pozycji środkowego napastnika, a choć grał tylko 45 minut, to zdołał na listę strzelców wpisać się dwukrotnie. Najskuteczniejszy w tym meczu był David Shalabaiev, który strzelił w sumie pięć goli z czego dwa szczególnej urody, trafiając technicznie w samo okienko ze skraju pola karnego. Obydwie opisane bramki były niemal identyczne.

Dwa gole strzelił także Jakub Moskal, a po jednym Piotr Galas, Kacper Firek, Marcel Zlezarczyk, Arkadiusz Nosal oraz Mark Ponomarenko, który wyrasta na specjalistę od ładnych goli. Piłka po strzale pomocnika Orła z około dwudziestu pięciu metrów ściągnęła pajęczynę z okienka bramki rywali. Orłowcy przedłużają zatem szansę na drugie miejsce, choć ich sytuację na pewno skomplikował fakt, że Pcimianka Pcim oddała walkowerem trzy punkty drużynie Gdovii Gdów, która tym samym przeskoczyła w tabeli drużynę Orła.

Orzeł Myślenice - Wilga Koźmice Wielkie 14:1 (6:0)
Shalabaiev 5, Pilch 2, Moskal 2, Nosal, Zlezarczyk, Ponomarenko, Galas, Firek

ORZEŁ: Wyrostek (46 Szafrański) - Białoń, Jania, Moskal, Firek - Shalabaiev, Nosal, Galas (46 Leśniak), Ponomarenko, Zlezarczyk - Pilch (46 Skoczylas)