U19: Ależ mecz Wiktora Grochala, juniorzy starsi wicemistrzem I ligi!

Podopieczni trenera Marka Pajki piątkowym zwycięstwem z Tempem Rzeszotary na wyjeździe zakończyli tegoroczne rozgrywki sezonu 2018/19 i tym samym zapewnili sobie drugie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Duża w tym zasługa Wiktora Grochala, który strzelił aż sześć bramek w Rzeszotarach, a drużyna Orła wygrała 6:2 (2:0).

Dla juniorów starszych zdobycie drugiego miejsca w tabeli I ligi okręgowej jest o tyle dobrym osiągnięciem, że przez niemal całą rundę wiosenną kluczowi zawodnicy stanowili przede wszystkim o sile pierwszego zespołu seniorów, a w oparciu o juniorów młodszych udało się poprawić jesienny rezultat i awansować rzutem na taśmę na drugie miejsce. Jeszcze przed ostatnią kolejką Orzeł plasował się na czwartej pozycji i tylko dzięki niespodziewanej wygranej Gościbi Sułkowice z Gdovią Gdów podopiecznym trenera Marka Pajki udało się znów wskoczyć na drugie miejsce.

Mecz w Rzeszotarach choć końcowy wynik na to nie wskazuje, to wcale nie należał do łatwych. Orzeł do przerwy prowadził 2:0 po dwóch golach Wiktora Grochala, ale prowadzenie powinno być znacznie wyższe, bowiem myśleniczanie zmarnowali kilka świetnych okazji. Orłowcy nie potrafili udokumentować swojej przewagi kolejnymi bramkami, a ambitna drużyna z Rzeszotar w bardzo łatwy sposób zakładała pułapki ofsajdowe i groźnie kontrowała. W końcu Tempo zdobyło kontaktowego gola z rzutu karnego i przy wyniki 2:1 zrobiło się nerwowo.

Tę sytuację rozwiązał jednak Wiktor Grochal strzelając dwa kolejne gole i choć gospodarze trafili jeszcze na 4:2, to w końcówce biało-zieloni zdobyli jeszcze dwa gole. Tak jak wspomnieliśmy autorem wszystkich goli dla Orla w tym spotkaniu był Wiktor Grochal, a na szczególną uwagę zasługują z pewnością dwa trafienia bezpośrednio z rzutów wolnych. Gratulujemy całej drużynie wicemistrzostwa i z tego miejsca szczególnie dziękujemy zawodnikom, którzy tym sezonem zakończyli grę w grupach młodzieżowych - są to gracze z rocznika 2000 - Marcel Zlezarczyk, Arkadiusz Nosal, Jakub Bartosz oraz David Shalabaiev, 

Tempo Rzeszotary - Orzeł Myślenice 2:6 (0:2)
Wiktor Grochal 23, 38, 60, 71, 78, 90

ORZEŁ: Jania - Jamrozik (46 Syrek), Sopiak, Bodzioch, Białoń - Wójtowicz (62 Dziadkowiec), Mirochna (46 Leśniak), Grochal, Shalabaiev (46 Gościniak) - Druzgała (61 Salawa)