Orzeł remisuje w hokejowych rozmiarach

Orzeł Myślenice zremisował w ostatnim meczu na własnym obiekcie z sezonie 2018/19 z Pasternikiem Ochojno. Mecz zakończył się nietypowym jak na piłkarskie warunki remisem - 4:4 (2:1). Hat-trickiem w tym meczu popisał się Mariusz Kasperek, a autorem czwartego gola był Michał Górka.

Orłowcy niezbyt dobrze weszli w ten mecz, bo po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieco zaspali w defensywie i po zamieszaniu rywale z bliska trafili do siatki. Wcześniej świetną okazję miał Sebastian Olesek, który przejął piłkę od obrońcy i był sam na sam z bramkarzem, ale pospieszył się ze strzałem i nie trafił w bramkę. W boczną siatkę strzelał ponadto Kamil Czajkowski.

Końcówka pierwszej połowy to za to koncert Mariusza Kasperka. Najpierw znakomitą prostopadłą piłkę od Mateusza Mistarza wykończył efektownym lobem, doprowadzając do remisu, a w ostatniej minucie pierwszej połowy był faulowany w polu karnym i sam wymierzył sprawiedliwość, trafiając do siatki na 2:1.

Podopieczni trenera Dawida Sudra niezbyt dobrze weszli za to w drugą połowę - nie dość, że w pierwszej minucie stracili gola, który ewidentnie obciąża statyczną postawę defensywy i golkipera Orła, to za chwilę Pasternik prowadził, gdy znów po zamieszaniu wepchnął piłkę do siatki. Orłowcy jednak ruszyli do odrabiania strat i stworzyli kolejne okazje. Sporo ożywienia wprowadził rezerwowy Michał Górka, który najpierw skorzystał z dośrodkowania Macieja Jamrozika i strzelił bramkę, a później asystował przytomnie przy trafieniu Mariusza Kasperka, który skompletował tym samym hat-tricka. W międzyczasie swojego czwartego gola zdobył też Pasternik, wykorzystując rzut karny po przypadkowym zagraniu ręką jednego z defensorów Orła.

To rzadkość w piłce, że strzelając cztery gole nie wygrywa się meczu i tym bardziej szkoda, że Pasternik wykorzystał bodaj wszystkie swoje sytuacje podbramkowe... Za tydzień Orłowcy zagrają ostatni mecz w tym sezonie mierząc się na wyjeździe z mistrzem tegorocznych rozgrywek - Czarnymi Staniątki.

Orzeł Myślenice - Pasternik Ochojno 4:4 (2:1)
Kasperek 40, 45 (k), 82, M.Górka 71

Orzeł: Pajka - Nosal (55 Jamrozik), Mistarz, Serafin, Marzec (60 Syrek) - Suder, Depta, Czajkowski (65 Mirochna), Bartosz (56 Szałabajew), Olesek (59 M.Górka) - Kasperek