U17: Świetne widowisko i derbowa wygrana z Dalinem!

Podopieczni trenera Łukasza Zająca zanotowali bardzo ważne zwycięstwo w derbowym starciu z Dalinem Myślenice i na dwie kolejki przed końcem umocnili się na pozycji lidera Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych, będącej bezpośrednim zapleczem Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, czyli najwyższego szczebla rozgrywkowego w województwie. Orłowcy wygrali z Dalinem 3:0 (2:0), choć przy lepszych celownikach zwycięstwo mogło być bardziej okazałe!

Fotogaleria z meczu Piotr Kwiecień (Futbol-Małopolska)

Ten mecz zgromadził dość sporą jak na juniorskie rozgrywki publikę - oglądało go z trybun około 300 osób, ale długo wchodził na odpowiednie obroty i obie drużyny miały na początku swoje szanse na otwarcie wyniku. Orzeł mógł zapłacić wysoką cenę za nieskuteczność, bo na świetne szanse Adriana Ciślika i Bartłomieja Brózdy odpowiedzieli rywale, a piłka odbiła się od obydwóch słupków i wypadła z powrotem w pole.

Strzelanie natomiast rozpoczął rozgrywający świetne zawody Bartłomiej Brózda. Snajper Orła po dośrodkowaniu Tomasza Brózdy z kornera dopadł do piłki w polu karnym i wolejem trafił na 1:0. Kilka minut później do prostopadłej piłki znów od Tomasza Brózdy z głębi pola dopadł Kamil Suder, popędził kilkadziesiąt metrów i kropnął mocno w długi róg. Piłka poza zasięgiem golkipera odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W drugiej połowie przewaga miejscowych była jeszcze większa, ale na potęgę marnowali sytuacje stuprocentowe. Dwie próby Huberta Gołębia powstrzymał bramkarz Dalinu, później sam na sam z golkiperem był Adrian Ciślik, ale trafił w bramkarza, a dobitka Bartłomieja Brózdy również została powstrzymana przez rywali. Bramki kontaktowej szukali też gracze Dalinu, ale świetnie tego dnia dysponowany był Igor Matoga i w fantastycznym stylu obronił m.in. strzał głową z najbliższej odległości. To była interwencja wysokich lotów!

Podopieczni trenera Łukasza Zająca za ten mecz zasłużyli na słowa uznania, bowiem konsekwentnie wybijali z rytmu przeciwników, zdominowali środek pola za sprawą świetnej gry Miłosza Ruska i Huberta Gołębia, groźni byli w bocznych sektorach dzięki dobrej grze Adama Gracza i Tomasza Brózdy, a groźny cały czas był duet snajperów Adrian Ciślik i Bartłomiej Brózda i to właśnie oni we dwójkę ustalili wynik zawodów, gdy po kolejnej zespołowej akcji mocne wstrzelenie popularnego Dziadka wykończył z bliska Adrian Ciślik.

Orzeł Myślenice zainkasował zatem ważne trzy punkty i w pozostałych meczach z Krakusem Nowa Huta oraz Górnikiem Wieliczka musi zdobyć trzy punkty, aby zapewnić sobie mistrzostwo i promocję do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. By tak się stało potrzeba jednak konsekwentnej gry, zwłaszcza, że w pierwszych wiosennych meczach zarówno spotkania z Krakusem jak i Górnikiem, Orłowcy kończyli bez punktów.

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 3:0 (2:0)
B.Brózda 36, Suder 42, Ciślik 85

Orzeł: I.Matoga - Gołąb (Mitana), Bruzda (68 Siatka), Hankus, Kowalcze - Gracz (74 Szklarz), Suder (90 Lech), Ciślik, T.Brózda (86 Pitala), Rusek - B.Brózda (86 Kozubek).

Dalin: Wojtyczka - Książek (75 Rybka), Żądło, Wójcik, Kiszka - Śliwa (75 Grzesik), Leśniak, Swałtek (46 Świebocki), Przęczek (81 Sitko), Kaczmarczyk - Dudzik (46 Lo Iacono).

Relacja z meczu Futobl-Małopolska: Derbowy hit w Myślenicach