U17: Potknęli się na ostatniej prostej, Orzeł Myślenice wicemistrzem w I lidze...

Orzeł Myślenice choć miał dość komfortową sytuację przed rewanżowym meczem z Dalinem Myślenice w I lidze okręgowej juniorów młodszych, to ostatecznie przegrał wyjazdowe spotkanie 1:5 i ostatecznie choć obie drużyny zrównały się punktami w ligowej tabeli, to rywale zagrają w barażu, mając o jedną bramkę więcej w bezpośredniej rywalizacji.

Gratulujemy wygranej, o której trudno w jakikolwiek sposób dyskutować - tym razem to gracze Dalinu okazali się lepsi i zasłużenie wygrali. Z naszej perspektywy szkoda, że nie udało się zmniejszyć rozmiarów porażki, które pozwoliłyby na utrzymanie pozycji lidera. Dalin rozstrzygnął ten mecz jeszcze przed przerwą, strzelając aż cztery gole. W drugiej odsłonie nadzieję w serca Orłowców wlał gol Bartłomieja Gromali, ale trzeba jasno powiedzieć, że to nie był dzień podopiecznych trenera Kazimierza Wincenciaka i mecz zakończył się wysoką i zasłużoną wygraną rywali.

Na pewno w utrzymaniu wysokiej formy nie pomaga system rozgrywek I ligi okręgowej juniorów młodszych, którego zasadność podważamy od kilku lat. W tym roku pomimo, że pierwotnie zgłosiło się do rozgrywek sześć zespołów, planowanych było dziesięć kolejek dla każdej drużyny, ale ostatecznie dwie się wycofały i Orzeł na boisko wybiegł tylko 5 razy! Pozostałe mecze kończyły się walkowerami, które oddawali z różnych przyczyn rywale. Orłowcy zagrali na boisku dwa razy z Dalinem (6:3 i 1:5), dwa razy z Czarnymi Staniątki (6:0 i 8:1) i raz z Tiger Hearts Wróblowianką Kraków (9:0). Trudno o prawidłowy rozwój zawodników w wieku 15-16 lat, kiedy we wrześniu Orzeł zagrał trzy mecze ligowe, jeden w październiku i jeden w listopadzie. Identyczna sytuacja była przed rokiem, gdy w ligowych rozgrywkach były tylko trzy zespoły... To duża strata, gdy rywale w równoległych ligach krakowskich rozgrywają w tym samym czasie po czternaście spotkań, czyli prawie trzy razy tyle co nasz zespół.

W ostatnim meczu z Dalinem zabrakło kontuzjowanego Jakuba Pitaka, czyli najlepszego strzelca juniorów młodszych Orła. Popularny Pitacur w tej rundzie do siatki w czterech występach trafił aż dziewięciokrotnie. Po pięć goli strzelili Błażej Braś i Bartłomiej Gromala, a cztery razy do siatki trafiał Bartosz Juszczak. Ponadto siedmiu innych zawodników trafiało do siatki po jednym razie - Grzegorz Chlipała, Sebastian Sroka, Jakub Niżnik, Jakub Fąfara, Patryk Kiebuła, Wojciech Lech i Krzysztof Górka.

Skład w meczu z Dalinem: Kuchnia - Niżnik (73 Nowak), Łabędzki, Orzechowski, Górka - Gromala, Chlipała (82 Klęp), Kiebuła (79 Juszczak), Braś, Fąfara - Szczurek