U15: Dobra jesień w wykonaniu trampkarzy Orła Myślenice

To była udana runda w wykonaniu podopiecznych trenera Jakuba Burtana, który objął drużynę trampkarzy przed rozpoczęciem sezonu 2020/21. Trampkarze Orła Myślenice uzyskali czwarty wynik w I lidze okręgowej, notując 23 punkty w czternastu jesiennych spotkaniach. Orzeł wygrał siedem spotkań, dwa zremisował, a pięciokrotnie schodził z boiska pokonany.

Warto jednak zaznaczyć, że Orłowcy byli niewygodnym rywalem dla faworyzowanych zespołów, notując między innymi wygraną z późniejszym mistrzem jesieni - Górnikiem Wieliczka, czy też remisując z drugą w tabeli Puszczą Niepołomice. Dwa razy po 2:3 Orłowcy przegrali natomiast z Nadwiślanką Nowe Brzesko i w tych spotkaniach szczególnie żal straconych punktów. Nie sposób jednak nie wspomnieć, że przed sezonem ligowi rywale to w ekipie Orła upatrywali jeden z zespołów do walki o utrzymanie, jednak dobra robota wykonana przez trenera Jakuba Burtana i jego drużynę pozwoliła na zajęcie bezpiecznego miejsca w środku stawki i przede wszystkim z dobrymi prognostykami na przyszłość.

Solidnie przepracowany okres zimowy może pozwolić na jeszcze lepsze występy wiosną i jesteśmy przekonani, że rozwój naszych zawodników będzie widoczny gołym okiem. Najbardziej skuteczny jesienią był Adrian Ciślik, który w czternastu występach pokonał bramkarzy rywali aż 17-krotnie. Dziewięć goli zdobył Jan Banowski, a po pięć Antoni Kowalcze, Jakub Kuchnia, Michał Płatek oraz Szymon Górka-Khafaga. Trzy gole dorzucił kapitan Jakub Górka, natomiast po dwa razy do siatki trafiali Bartosz Lech i Adam Nowacki. Na liście strzelców meldowali się w tej rundzie jeszcze Jakub Iwanicki, Tomasz Leksander i Mikołaj Ranosz. Łącznie Orłowcy zdobyli aż 57 bramek, tracąc 30 oczek.

Warto jednak wspomnieć, że nie tylko strzelcy bramek pracowali na dobry wynik Orła w tej rundzie, ale także solidna defensywa z Jakubem Górką i Tymoteuszem Hankusem na środku, a także Łukaszem Łapą, Antonim Kowalcze, Bartłomiejem Kanią, Nikodemem Ożógiem i innymi defensorami. Debiutancka runda na pełnowymiarowej bramce świetnie wypadła także dla Błażeja Kurowskiego, który w kilku meczach prezentował się naprawdę wyśmienicie, broniąc między innymi rzut karny w derbowym meczu z Dalinem Myślenice.

Warto nadmienić, że w szerokiej kadrze, która reprezentowała Orła Myślenice w rundzie jesiennej w I lidze okręgowej znalazło się aż 33 różnych zawodników. Trener Jakub Burtan ma więc szerokie pole manewru zarówno podczas treningów jak i kadry meczowej na każde spotkanie ligowe. Zespół trampkarzy Orła jeszcze do końca listopada trenuje po trzy razy w tygodniu, korzystając z klubowych obiektów, w grudniu nastąpi krótka przerwa, natomiast od stycznia rozpoczną się przygotowania do wiosny.

W tym miejscu chcemy również podziękować trenerowi przygotowania motorycznego Tomaszowi Góralikowi, który do niedawna prowadził specjalistyczne treningi dla naszych trampkarzy, jednak teraz został członkiem sztabu szkoleniowego ekstraklasowej drużyny Wisły Kraków w AMP Futbolu. Gratulujemy i dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w pracę z naszymi zawodnikami. O podziękowaniu dla trenera Tomasza Góralika napiszemy jeszcze w osobnym artykule.

Jeśli chodzi o rozgrywki I ligi okręgowej trampkarzy, to mistrz naszych rozgrywek - Górnik Wieliczka rywalizował w barażu z mistrzem krakowskiej okręgówki - Hutnikiem Kraków o awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Niestety dwumecz zakończył się ostatecznie porażką Górników 0:10 (0:4 oraz 0:6) i wiosną Górnik pozostanie w naszej lidze. Z ligi wojewódzkiej spada ponadto Raba Dobczyce, a z II lig myślenickiej i wielickiej awansują: Tiger Hearts Wróblowianka oraz Gdovia Gdów. 

Wiosną rywalami Orła Myślenice w I lidze będą więc: Raba Dobczyce, Górnik Wieliczka, Puszcza Niepołomice, Nadwiślanka Nowe Brzesko, Dalin Myślenice, Tiger Hearts Wróblowianka oraz Gdovia Gdów.

TRAMPKARZE ORŁA MYŚLENICE - kadra runda jesienna 2020/21

I LIGA OKRĘGOWA TRAMPKARZY - RUNDA JESIENNA 2020/21