U17: Orzeł Myślenice z awansem do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych!

Na barkach drużyny juniorów młodszych spoczywała olbrzymia presja podchodząc do starcia z przeciwnikami z Nowej Huty, można by rzec "all or nothing" dla obydwu drużyn, wahały się losy zarówno mistrzostwa jak i spadku, a obie drużyny w przypadku wygranej zapewniały sobie swoje wiosenne marzenia. Orłowcy przed spotkaniem myślami byli już w wojewódzkiej lidze juniorów, chcieli sobie ten cel zapewnić, lecz przed tym czekało na nich półtorej godziny walki o korzystny rezultat.

Zawody wyglądały optymistycznie dla ekipy gości, tworząc miażdżąca przewagę w środku pola, tym samym wyprowadzając akcję w trzecią linię ataku, gdzie jak się można domyślać, zabrakło odrobinę szczęścia i skuteczności. W pierwszym kwadransie mogły paść minimum trzy bramki jednakże fenomenalna postawa bramkarza Krakusa, utrzymywała przy życiu "marzenia" drużyny z Nowej Huty.

"Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" jak mawiał klasyk wdrożył się w życie, kiedy po wyjściu Myśleniczan do przodu, gospodarze wyszli z szybkim atakiem nie dając szans Igorowi Matodze umieszczając piłkę mocnym strzałem w sieci. Sytuacja zaczęła się mocno komplikować. W przerwie musiała zostać zastosowana magiczna "suszarka" Alexa Fergusona, aby Orły zaczęły odrabiać straty i tak się też stało, po wejściu niezawodnego w tym sezonie Bartłomieja Brózdy mecz diametralnie się zmienił. Partnerem w zbrodni okazał się być Kamil Suder, który po minięciu pięciu rywali podał "Dziadkowi" piłkę oko w oko z bramkarzem, a ten wygrał pojedynek i zmienił stan rzeczy, mamy 1:1.

Dla drużyny Orła wynik remisowy był niezadowalający, ponownie "Strażak" z Głogoczowa musiał ugasić płomień rywali do powrotu w tym meczu, kończąc ofiarne przebicie piłki głową przez Adriana Ciślika, końcowe minuty meczu to brawurowa gra w obronie, nie dopuszczając rywali do oddania strzału w kierunku bramki Igora Matogi, dzięki czemu Orzeł zdobywa trzy punkty oraz zapewniają sobie tytuł mistrzowski w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych!

Ten wynik premiuje Orła Myślenice do awansu na szczebel wojewódzki na jedną kolejkę przed końcem. Pomimo wyniku ostatniej potyczki z Górnikiem Wieliczka już teraz wiemy - Orzeł Myślenice zagra w przyszłym sezonie w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Gratulacje dla drużyny oraz trenera Łukasza Zająca!

Krakus Nowa Huta - Orzeł Myślenice 1:2 (1:0)
B.Brózda 55, 67

ORZEŁ: I.Matoga - Siatka, Hankus, Bruzda - T.Brózda, Gołąb (73 Pitala), Rusek, Kowalcze - Suder, Szklarz (46 B.Brózda), Ciślik

fot. Piotr Kwiecień - Futbol Małopolska