U17: Orzeł Myślenice wygrywa X halowy turniej im. K.Demczuka w Wieliczce!

Jeszcze w styczniu tymczasowo pod wodzą trenera Marka Pajki juniorzy młodsi w pierwszej rundzie halowego Turnieju im. Karola Demczuka organizowanego przez Podokręg Piłki Nożnej w Wieliczce zajęli pierwsze miejsce, a w sobotę 8 lutego już pod kierownictwem trenera Kazimierza Wincenciaka rozegrali rundę rewanżową, utrzymując pozycję lidera w tabeli i tym samym sięgnęli po końcowy triumf w tych rozgrywkach.

Dla Orła Myślenice to pierwszy start w historii w turnieju wielickiego Podokręgu i tym samym pierwszy triumf w X edycji Turnieju im. Karola Demczuka. Po pierwszej rundzie Orzeł Myślenice wyprzedzał w tabeli Górnik Wieliczka o trzy oczka i Nadwiślankę Nowe Brzesko o cztery punkty. To właśnie starcia z tymi rywalami wzbudzały najwięcej emocji w rundzie rewanżowej, ale ostatecznie poszło po myśli Orłowców. O końcowym triumfie zadecydowała jednak bramka Krzysztofa Górki w przegranym 1:2 meczu z Górnikiem Wieliczka, jednak dzięki wygranej 4:2 w pierwszej rundzie myśleniczanie mieli lepszy bilans spotkań bezpośrednich i wygrali całe zawody.

Rewanże rozpoczęli od wygranej z Nadwiślanką Nowe Brzesko 3:0 po dwóch golach Błażeja Brasia oraz trafieniu Jakuba Niżnika, a następnie pokonali Wiarusy Igołomia 4:0. Trzeci mecz to starcie z Górnikiem Wieliczka i tutaj choć rywale wyszli na dwubramkowe prowadzenie i mecz stał na solidnym poziomie, to niezwykle ważna była wspomniana bramka Krzysztofa Górki na 1:2. Orzeł dzięki niej choć zrównał się punktami z Górnikiem, to wygrał bezpośrednie starcie 5:4.

W kolejnych spotkaniach z Gdovią Gdów i Zielonymi Niegowić podopieczni trenera Kazimierza Wincenciaka wygrali po 6:2 i sięgnęli po puchar. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem rozgrywek wybrano zawodnika Orła Myślenice - Błażeja Brasia. Gratulujemy całej drużynie, a wygraną dedykujemy kontuzjowanemu Bartkowi Gromali, który w finałowym dniu kibicował drużynie w hali w Łapanowie!

ORZEŁ: Bartłomiej Kuchnia - Michał Mirochna, Jakub Opryszek, Oliwier Skoczylas, Wojciech Jurkiewicz, Błażej Braś, Krzysztof Górka, Kacper Szczurek, Patryk Kiebuła, Jakub Niżnik, Sebastian Sroka, Jakub Moskal, Jakub Suder

I RUNDA:
Orzeł Myślenice - Nadwiślanka Nowe Brzesko 0:0
Orzeł Myślenice - Wiarusy Igołomia 4:1 (Mirochna, Braś, Jurkiewicz, Niżnik)
Orzeł Myślenice - Górnik Wieliczka 4:2 (Braś 2, Szczurek, Górka)
Orzeł Myślenice - Gdovia Gdów 3:1 (Braś, Górka, Niżnik)
Orzeł Myślenice - Zieloni Niegowić 4:0 (Mirochna, Szczurek, Opryszek, Niżnik)

II RUNDA:
Orzeł Myślenice - Nadwiślanka Nowe Brzesko 3:0 (Braś 2, Niżnik)
Orzeł Myślenice - Wiarusy Igołomia 4:0 (Kiebuła, Górka, Jurkiewicz, Mirochna)
Orzeł Myślenice - Górnik Wieliczka 1:2 (Górka)
Orzeł Myślenice - Gdovia Gdów 6:2 (Moskal 2, Górka, Braś, Kiebuła, Szczurek)
Orzeł Myślenice - Zieloni Niegowić 6:2 (Braś, Niżnik, Sroka, Szczurek, Mirochna)

Relacja z I rundy X Turnieju im. Karola Demczuka juniorów młodszych