U17: Juniorzy młodsi liderem na półmetku X Turnieju im. Karola Demczuka

Drużyna juniorów młodszych w ubiegłą sobotę wzięła udział w pierwszej odsłonie ligi halowej w ramach X Turnieju im. Karola Demczuka organizowanego przez Podokręg Piłki Nożnej w Wieliczce. Orzeł Myślenice pokazał się z bardzo dobrej strony, wygrywając cztery mecze i jeden remisując, dzięki czemu przed serią rewanżową plasuje się na pierwszym miejscu. Mecze rewanżowe zaplanowano na 8 lutego w Łapanowie.

Prowadzona wyjątkowo przez trenera Marka Pajkę drużyna przystąpiła do turnieju między innymi bez Jakuba Moskala, Grzegorza Kowala, czy Bartłomieja Gromali, ale pomimo to rozegrała znakomite zawody. Szczęścia i premedytacji w dążeniu do zwycięstwa zabrakło tylko w pierwszym meczu z Nadwiślanką Nowe Brzesko, bo choć rywale wysoko postawili poprzeczkę, to Orłowcy zmarnowali dwie stuprocentowe sytuacje i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W drugim meczu Orzeł wygrał 4:1 z Wiarusami Igołomia dzięki bramkom Michała Mirochny, Błażeja Brasia, Wojciecha Jurkiewicza oraz Jakuba Niżnika, a kolejnym przeciwnikiem myśleniczan był główny faworyt turnieju Górnik Wieliczka. Orłowcy ten mecz zagrali jednak z wielką dyscypliną taktyczną i wygrali 4:2. W tym zwycięstwie z pewnością pomógł bardzo szybko zdobyty gol przez Błażeja Brasia, ale potem bramki Kacpra Szczurka, Krzysztofa Górki oraz drugi gol Błażeja Brasia zapewniły wygraną 4:2. Duża w tym zasługa również Bartłomieja Kuchni w bramce, który kilka razy ratował zespół przed utratą gola.

Trzeci mecz to wygrana Orłowców z Gdovią Gdów 3:1, choć przy stanie 2:1 rywale zmarnowali rzut karny. W tym spotkaniu na listę strzelców wpisali się Błażej Braś, Krzysztof Górka oraz Jakub Niżnik. Ostatnie starcie tego dnia gracze Orła zagrali z Zielonymi Niegowić i postawili kropkę nad "i", wygrywając 4:0 po golach Michała Mirochny, Kacpra Szczurka, Jakuba Opryszka oraz Jakuba Niżnika.

Przed rewanżami Orzeł prowadzi w tabeli z przewagą trzech punktów nad Górnikiem Wieliczka, który oprócz porażki z Orłem zremisował także 1:1 w ostatnim meczu z Nadwiślanką Nowe Brzesko i to te trzy drużyny w rewanżowej serii między sobą rozstrzygną zapewne końcowy triumf w X Turnieju im. Karola Demczuka juniorów młodszych.

ORZEŁ: Bartłomiej Kuchnia - Michał Mirochna, Jakub Opryszek, Oliwier Skoczylas, Wojciech Jurkiewicz, Błażej Braś, Krzysztof Górka, Kacper Szczurek, Patryk Kiebuła, Jakub Niżnik

Orzeł Myślenice - Nadwiślanka Nowe Brzesko 0:0
Orzeł Myślenice - Wiarusy Igołomia 4:1 (Mirochna, Braś, Jurkiewicz, Niżnik)
Orzeł Myślenice - Górnik Wieliczka 4:2 (Braś 2, Szczurek, Górka)
Orzeł Myślenice - Gdovia Gdów 3:1 (Braś, Górka, Niżnik)
Orzeł Myślenice - Zieloni Niegowić 4:0 (Mirochna, Szczurek, Opryszek, Niżnik)

Tabela:
1. Orzeł Myślenice - 13 punktów
2. Górnik Wieliczka - 10 punktów
3. Nadwiślanka Nowe Brzesko - 9 punktów
4. Gdovia Gdów - 7 punktów
5. Wiarusy Igołomia - 3 punkty
6. Zieloni Niegowić - 0 punktów