Kapitan strzelił na urodziny, sparing Orła z Pcimianką

W ubiegłą sobotę Orzeł Myślenice rozegrał kolejny mecz kontrolny rywalizując z IV-ligową Pcimianką Pcim. To był dobry występ drużyny Orła, choć zakończył się porażką 2:3 (0:1). Bramki dla Orła zdobyli Mariusz Kasperek i Mateusz Mistarz, a dla kapitana naszej drużyny gol z rzutu karnego był za razem urodzinowym prezentem. Z tego miejsca życzymy mu sto lat grania i tyle samo zdrowia!

Mecz rozpoczął się od naporu rywali, ale z każdą minutą poczynania Orłowców były śmielsze i z czasem dochodzili do sytuacji podbramkowych. Kiedy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się remisem, to w ostatniej dosłownie akcji pierwszej połowy po przypadkowym rzucie karnym Pcimianka wyszła na prowadzenie.

W drugiej połowie rywale do siatki Marka Pajki trafiali jeszcze dwukrotnie po wyprowadzonych kontratakach, a Orzeł odpowiedział dwoma trafieniami. Najpierw po faulu na Mariuszu Kasperku z rzutu karnego pewnie do siatki trafił Mateusz Mistarz, a później Mariusz Kasperek spożytkował asystę Marka Ponomarenki i strzelił gola na 3:2 w sytuacji sam na sam. Wcześniej myśleniczanie mieli jeszcze kilka okazji, a rywali dwa razy ratował słupek. Orzeł zaprezentował się więc z bardzo dobrej strony na tle wymagającego przeciwnika, grającego w IV lidze.

Z różnych przyczyn w tym meczu nie wystąpili Tomasz Marchiński, Sebastian Olesek, Filip Pilch, Wiktor Grochal, Kacper Firek, czy też Michał Mirochna i Jakub Moskal z rocznika 2003, którzy wywalczyli w tym czasie halowe mistrzostwo PPN Wieliczka w Łapanowie.

Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 2:3 (0:1)
Mistarz (k), Kasperek

ORZEŁ: Obłaza (Pajka) - Żak, Kasprzyk (Serafin), Mistarz, Syrek - Niedźwiedź, Suder, Pyzio (Ponomarenko), Depta (Kyrylov) - Frasik, Kasperek