U17: Arcyważne zwycięstwo juniorów młodszych ze Słowikiem!

Orzeł Myślenice przez potracone punkty w niektórych meczach rundy jesiennej w końcówkach był w sytuacji podbramkowej na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Zająca zanotowała jednak bardzo ważne zwycięstwo ze Słowikiem Olkusz i jest już pewna utrzymania w lidze!

Jak przebiegało to starcie? Miało dwa oblicza, bowiem Orłowcy kapitalnie zaczęli mecz i przeważali w pierwszej połowie, natomiast w drugiej choć było już 3:0, to stracili dwie bramki i do samego końca drżeli o korzystny wynik. Olkuszanie mieli bowiem stuprocentową okazję w ostatniej sekundzie meczu i mogli doprowadzić do remisu, jednak po strzale z dwóch metrów fantastycznie interweniował Igor Matoga!

Ten kapitalny początek, to dośrodkowanie Tomasza Brózdy z kornera i sprytne zachowanie Jakuba Siatki, który strącił piłkę do siatki i było 1:0. Później świetnie po zespołowej akcji zachował się Mateusz Matoga, który zamknął akcję Tomasza Brózdy na długim słupku i strzelił na 2:0. Kolejne minuty to kontrola nad przebiegiem meczu ze strony Orła, ale marnowane na potęgę sytuacje. Na liście strzelców powinni zameldować się Adrian Ciślik, Kamil Suder, czy Bartłomiej Brózda, ale po ich akcjach brakowało przysłowiowej kropki nad "i". 

Patrząc na końcówkę zawodów, to szkoda, że Orłowcy nie "zamknęli meczu" wcześniej. Wydawać się mogło, że stało się tak na początku drugiej odsłony, gdy w swoim stylu zza pola karnego przymierzył Miłosz Rusek i bramkarz Słowika skapitulował po raz trzeci. W ostatnim kwadransie jednak najpierw padł gol na 3:1, a później dość przypadkowy na 3:2 i podopieczni trenera Łukasza Zająca znów byli pod ścianą. W doliczonym czasie po rzucie rożnym miała miejsce jeszcze opisywana przez nas wcześniej sytuacja, w której po zamieszaniu w polu karnym z dwóch metrów strzelał napastnik Słowika, ale na posterunku był Igor Matoga, ratując komplet punktów i niejako zapewniając utrzymanie Orłowcom w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych!

W sobotę 11 listopada Orłowcy zmierzą się jeszcze z liderującą w tabeli Prądniczanką Kraków, ale niezależnie od wyniku tej rywalizacji mają zapewniony bezpieczny byt i wiosną również zagrają na zapleczu ligi wojewódzkiej.

Orzeł Myślenice - Słowik Olkusz 3:2 (2:0)
Siatka 3, M.Matoga 25, Rusek 52

ORZEŁ: I.Matoga - Siatka, Hankus, Kowalcze - Gracz (65 Bruzda), Rusek, M.Matoga (60 Gołąb), T.Brózda - Suder (65 Mitana), Ciślik, B.Brózda (88 Szklarz)