U15: Trampkarze urwali punkty liderowi z Pcimia

W I lidze okręgowej trampkarzy lideruje Pcimianka Pcim, która do niedzielnego starcia wygrała wszystkie dotychczasowe mecze ligowe, a waleczna drużyna Orła Myślenice była pierwszą, która urwała punkty liderowi. Co więcej podopieczni trenera Marka Pajki mogli nawet pokusić się o zwycięstwo, prowadzili 2:0, a gdy rywale doprowadzili już do remisu, to Orłowcy wciąż stwarzali groźne okazje.

Mecz był wyrównany i choć to rywale częściej utrzymywali się przy piłce, to Orzeł był niezwykle skuteczny w pierwszej fazie spotkania. Najpierw z rzutu wolnego sprytnie obok muru strzelił Grzegorz Chlipała i było 1:0. Kilka minut później do prostopadłego podania dopadł Bartosz Juszczak i minął bramkarza, trafiając do pustej bramki.

Pcimianka miała również swoje okazje, ale bramki zdobywali tylko po stałych fragmentach gry. Najpierw po dośrodkowaniu z kornera jeszcze w pierwszej połowie jeden z rywali głową trafił do siatki, zdobywając gola kontaktowego, a w drugiej połowie remis przyjezdni wywalczyli trafiając z rzutu karnego po wątpliwym faulu w obrębie szesnastki. Myśleniczanie mieli jeszcze znakomitą okazję, gdy z dwóch metrów główkował Jakub Pitak, ale nie trafił w bramkę, natomiast sędzia nie podyktował też rzutu karnego po faulu na Grzegorzu Chlipale.

Orzeł Myślenice przełamał tym samym niezbyt dobrą passę, a dziś rozgrywa kolejne trudne spotkanie, bowiem na własnym obiekcie podejmie drugiego w tabeli Górnika Wieliczka.

Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 2:2 (2:1)
Chlipała 10, Juszczak 18

ORZEŁ: Rutka - Szlachetka, Pitak, Lech, Stankiewicz - Nowak, Nowacki, Chlipała, Fąfara, Górka-Khafaga - Juszczak oraz P.Cyrek, K.Cyrek, Sroka, Banowski