U15: Trampkarze po pierwszych meczach kontrolnych

Zespół trampkarzy Orła Myślenice już w czwartek 22 sierpnia rozpocznie ligowe zmagania meczem z jednym z pretendentów do awansu na wojewódzki szczebel rozgrywkowy - Pcimianką Pcim. Podopieczni trenera Marka Pajki na miesiąc przed startem sezonu ligowego rozpoczęli już przygotowania, a za sobą mają już dwa mecze sparingowe.

Orłowcy najpierw mierzyli się z MOSiR Bochnia, czyli zespołem występującym na szczeblu wojewódzkim - w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. W tym spotkaniu myśleniczanie musieli uznać wyższość rywali, choć przede wszystkim nie mogli zagrać w optymalnym składzie. Widoczne było, że drużyna potrzebuje trochę czasu, a zawodnicy grający w poprzednim sezonie w młodzikach muszą zaadaptować się do gry na pełnowymiarowym boisku. To był jednak wartościowy mecz kontrolny dla trampkarzy Orła.

W drugim tegorocznym spotkaniu Orłowcy mierzyli się z Toporem Tenczyn, który zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Marka Pajki. Ten mecz również był wartościowym starciem i solidnym przetarciem przed zbliżającymi się wielkimi krokami rozgrywkami ligowymi. 

Dotychczas w meczach kontrolnych skutecznością błysnął pozyskany z Grodziska Raciechowice Bartosz Juszczak, który zdobył aż pięć goli. Po dwa razy do siatki trafiali Adrian Ciślik, Tomasz Leksander oraz Grzegorz Chlipała, który poprzednio występował w Lubomirze Wiśniowa, a od kilku miesięcy trenuje z Orłem. Jedną bramkę zdobył ponadto Jakub Górka. 

Orzeł w planie przedsezonowych przygotowań ma jeszcze dwa mecze kontrolne, a obydwa z zespołami z innych województw. W najbliższym czasie podopieczni trenera Marka Pajki zmierzą się z Juventą Starachowice. Spotkanie z rówieśnikami z województwa świętokrzyskiego na pewno będzie ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza że zawodnicy Juventy występują od kilku lat na poziomie Centralnej Ligi Trampkarzy, czyli na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Drugim sparingowym rywalem będzie Sporting Radomsko, przedstawiciel łódzkiej ligi wojewódzkiej, który również z pewnością będzie wymagającym przeciwnikiem.