Orzeł Myślenice w półfinale okręgowego Pucharu Polski!

Drużyna Orła Myślenice w swoim drugim tegorocznym meczu o stawkę pokonała na wyjeździe czołowy zespół A klasy - Beskid Tokarnia i zameldowała się w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra wygrali 2:1 (2:0), a zacięty mecz budził emocje do końcowego gwizdka.

Orłowcy choć wciąż nie mogli zagrać w optymalnym ustawieniu ze względu na urazy lub nieobecności z różnych przyczyn niektórych zawodników, to początek mieli piorunujący i wyszli szybko na prowadzenie. Po długim zagraniu Łukasza Serafina obrońcę rywali zmylił Mariusz Kasperek, a futbolówka spadła pod nogi Davida Shalabaieva, który ze stoickim spokojem minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Mateusz Mistarz. Tym razem Mariusz Kasperek strzelał sprytnie z rzutu wolnego obok muru, bramkarz Beskidu sparował piłkę, a ze skuteczną dobitką pospieszył kapitan Orła i trafił do siatki. Nie sposób jednak nie wspomnieć o dogodnych okazjach gospodarzy, bo raz Marek Pajka wygarnął piłkę niemal z linii bramkowej po zamieszaniu, a potem wybronił techniczny strzał z rzutu wolnego.

W drugiej połowie Beskid ruszył do śmielszych ataków i już w pierwszych minutach drugiej odsłony kapitalnie w bramce interweniował Karol Obłaza po strzale ze skraju pola karnego. Orłowcy nie byli dłużni, bo jeszcze w pierwszej połowie dobre okazje mieli Antoni Matejczyk i Krzysztof Żak, a już w drugiej strzał Mateusza Mistarza wybronił golkiper gospodarzy. Rywale jednak w końcu dopięli swego i po dośrodkowaniu z prawej strony i zamieszaniu w polu karnym kapitalną przewrotką popisał się Krzysztof Tajs, a piłka zameldowała się w siatce. Ten gol zdecydowanie był ozdobą tego meczu.

Ostatecznie spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się wynikiem 2:1 dla Orła, ale z pewnością stało na niezłym poziomie pod względem boiskowej walki i dążenia do końcowego triumfu ze strony obydwóch drużyn. Orłowcy meldują się zatem w półfinale, a to spotkanie zaplanowane jest na środę 28 sierpnia. Przeciwnik jest jeszcze nieznany.

Komplet wyników meczów ćwierćfinałowych: