Wygrana pierwszej drużyny z Lotem Balice

Pierwsza drużyna Orła Myślenice w kolejnym przedsezonowym meczu kontrolnym wygrała z przedstawicielem krakowskiej okręgówki - Lotem Balice 4:3. Podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra pokazali się w tym meczu z bardzo dobrej strony i odnieśli zasłużone zwycięstwo, a jedynym mankamentem w grze była strata bramek w dość banalnych okolicznościach.

Orłowcy wyszli na prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przytomnie w polu karnym zachował się Mateusz Mistarz i trafił głową na 1:0. Lot Balice wyrównał z rzutu karnego, ale za chwilę to znów myśleniczanie prowadzili, gdy Mariusz Kasperek spożytkował asystę Krzysztofa Żaka. Błąd w defensywie znów spowodował stratę gola wyrównującego, ale powracający do formy Mariusz Kasperek strzelił na 3:2. W końcówce za sprawą zawodnika testowanego Orłowcy podwyższyli jeszcze prowadzenie na 4:2, a rywale ustalili wynik na 4:3 z rzutu karnego.

Orzeł Myślenice w środę 7 sierpnia zmierzy się w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski z Beskidem Tokarnia na wyjeździe. Początek tego meczu o 18:0 w Tokarni. Natomiast w sobotę 10 sierpnia w próbie generalnej przed rozpoczęciem zmagań ligowych sparingowym rywalem Orłowców będzie drużyna Hutnika II Kraków.