Orzeł przegrał z drugim Hutnikiem, to już ostatni sparing!

W sobotę 17 sierpnia meczem wyjazdowym z Radziszowianką Radziszów zawodnicy Orła Myślenice rozpoczną oficjalnie rozgrywki ligowe w sezonie 2019/20. Na tydzień przed inauguracją rozegrali ostatni mecz kontrolny z Hutnikiem II Kraków, ale trudno go nazwać próbą generalną, gdyż z różnych przyczyn zabrakło kilku podstawowych zawodników.

Skład znacznie różnił się od optymalnego, a zabrakło przede wszystkim kilku najbardziej doświadczonych zawodników. Rezerwy Hutnika wzmocnione kilkoma graczami z III-ligowej drużyny nie pozwoliły na zbyt wiele Orłowcom i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Hutnicy wyszli na prowadzenie wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką w obrębie szesnastki, a jeszcze przed przerwą podwyższyli na 2:0, wykorzystując błąd w wyprowadzaniu piłki przez defensywę myśleniczan. W pierwszej odsłonie Orzeł sporadycznie atakował, a najbliższej był Mariusz Kasperek, jednak po zagraniu Mateusza Sudra nie zdołał oddać precyzyjnego strzału na bramkę rywali.

W drugiej połowie zdezorientowani w defensywie Orłowcy stracili dwa kolejne gole z rzutów karnych, a podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra dopiero na 4:1 zdołali zdobyć gola za sprawą Mariusza Kasperka, który wykorzystał jedenastkę po faulu na Sebastianie Olesku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2, a autorem drugiego gola był Sebastian Olesek, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Hutnik wysoko postawił poprzeczkę i nie sposób nie wspomnieć, że miał jeszcze kilka znakomitych okazji, ale bardzo dobrze w bramce Orła spisywał się Karol Obłaza.

Wkrótce zaprezentujemy kadrę Orła Myślenice, która będzie reprezentować nasz klub w rundzie jesiennej sezonu 2019/20.