U15: Orzeł Myślenice zdominował Grodzisko Cup, wygrali wszystkie mecze!

Orzeł Myślenice okazał się najlepszy w Lidze Halowej Grodzisko Cup 2020 w kategorii trampkarzy. Podopieczni trenera Marka Pajki wygrali najpierw rundę zasadniczą, przechodząc do play-offów z kompletem zwycięstw, by potem pokonać w Grodzisko Raciechowice i już w finałowej części najpierw Topór Tenczyn, a następnie Dalin Myślenice.

W finale spotkały się właśnie te trzy zespoły - Topór Tenczyn, Dalin Myślenice oraz Orzeł Myślenice. Trzeba powiedzieć, że rywalizacja była zacięta i trzy finałowe spotkania stały na wyrównanym poziomie. Orłowcy napierw mierzyli się z Toporem Tenczyn i dzięki trzem trafieniom Jakuba Fąfary oraz bramce Krystiana Żaka wygrali ostatecznie 4:2. Później rywalizował Topór z Dalinem i ostatecznie mecz zakończył się wygraną tych drugich, co spowodowało, że Dalinowi wystarczał remis w starciu z Orłem dzięki lepszej różnicy bramek, natomiast podopieczni trenera Marka Pajki musieli wygrać, by sięgnąć po końcowy triumf.

Jak na finałowe starcie przystało, mecz trzymał w napięciu i przez dłuższy czas było 0:0. W końcu na prowadzenie Orła wyprowadził Jakub Pitak po strzale z rzutu karnego, ale w końcówce pierwszej połowy Dalin doprowadził do remisu. W drugiej połowie przez około 10 minut stan rywalizacji się nie zmienił i dopiero w końcówce worek z bramkami się otworzył. Wielka w tym zasługa Grzegorza Chlipały, który do dwóch zdobytych goli po indywidualnych akcjach dorzucił dwie asysty i został wybrany najlepszym zawodnikiem całych rozgrywek. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla Orła. Nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca eliminacji otrzymał ponadto kapitan Orła Jakub Fąfara.

Orła w fazie finałowej reprezentowali: Maksymilian Rutka - Jakub Górka, Krystian Żak, Jakub Górka, Jakub Pitak, Tomasz Per, Bartosz Juszczak, Hubert Nowak, Szymon Sroka, Jakub Fąfara, Grzegorz Chlipała, Szymon Górka-Khafaga