U19: Solidne przetarcie juniorów starszych z Sokołem Słopnice

Dopiero w drugiej połowie Orłowcy rozstrzygnęli na swoją korzyść losy meczu kontrolnego z Sokołem Słopnice, liderem 1 ligi juniorów starszych w okręgu podhalańskim. Do przerwy juniorzy starsi Orła Myślenice remisowali 2:2, a do siatki trafiali Eryk Druzgała i Mark Ponomarenko. Tuż po przerwie Sokół wyszedł znów na prowadzenie, ale myśleniczanie odpowiedzieli aż sześcioma trafieniami, dominując w końcówce.

Sokół Słopnice szybko wyszedł na prowadzenie, ale Orłowcy odpowiedzieli trafieniem Eryka Druzgały po asyście Nikodema Sobieszkody. Później znów po błędzie w szeregach defensywnych gospodarze prowadzili, ale przed przerwą wyrównał Mark Ponomarenko. Jak już wcześniej wspomnieliśmy druga połowa rozpoczęła się od straty gola, jednak podziałało to mobilizująco na podopiecznych trenera Marka Pajki, którzy w końcu zaczęli grać skuteczniej.

W przeciągu kilku minut dwa gole zdobył Mark Ponomarenko, finalizując zespołową akcję oraz wykorzystując rzut karny. Później na murawie "rządzili" juniorzy młodsi, bowiem do siatki trafił Michał Mirochna i dwa razy Grzegorz Kowal. Wynik ustalił Wiktor Syrek, który skutecznie wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Sokół Słopnice - Orzeł Myślenice 3:8 (2:2)
Druzgała, Ponomarenko 3, Kowal 2, Mirochna, Syrek

ORZEŁ: Kuchnia - Jamrozik, Syrek, Wójtowicz, Białoń - Galas, Sobieszkoda, Ponomarenko, Kyrylov, Gościniak - Druzgała oraz Łabędzki, Mirochna, Moskal, Kowal, Jania, Niżnik