U13: Młodzicy zdobywają mistrzostwo i awans do I ligi!

Do końca ligowych rozgrywek pozostały im trzy mecze, ale już teraz mogą cieszyć się z mistrzostwa II ligi i zapewnionego awansu na pierwszoligowy poziom rozgrywek. Podopieczni trenera Michała Cichonia w ligowych rozgrywkach na 9 meczów wygrali wszystkie, a dziewiątka ma tu tym bardziej szczególne znaczenie, że w stosunku 9:0 wygrali swój ostatni mecz z Pasternikiem Ochojno, który zapewnił im awans.

To był jednak jeden z najdziwniejszych meczów jaki rozegrali nasi młodzicy w tym sezonie. Z powodu bardzo dużych osłabień w składzie gości naszym młodzikom przyszło grać nie po 9, ale po 7 zawodników. Taką decyzję podjął trener Michał Cichoń, by nie przeważać zbytnio nad rywalami, mając o dwóch zawodników więcej na boisku.

Mimo to nasi Orłowcy pokazali się z dobrej strony, kontrolując wydarzenia na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Mniejsza ilość zawodników pozwoliła na większe wykorzystanie przestrzeni i lepszą grę zespołową. Biało-zieloni stworzyli mnóstwo sytuacji, ale wykorzystali tylko dziewięć. Cieszy pierwsza bramka w młodzikach Huberta Gołębia, który trenuje jeszcze w zespole Orlików.

Orzeł Myślenice - Pasternik Ochojno 9:0
Bramki: Ciślik 3, Gielas 2, Banowski 2, Kowalcze, Gołąb

ORLIKI: Kurowski, Matoga - Bednarczyk, Kowalcze, Szlachetka, Gielas, Ciślik, Górka-Khafaga, Gołąb, Łapa, Przęczek, Pyrdoł, Banowski, Sawicki, Mikita, Kania, Pyrdoł