Sztuczne boisko treningowe z Budżetu Obywatelskiego już na ukończeniu...

W ubiegłym roku dzięki mobilizacji zawodników, ich rodziców oraz całej myślenickiej społeczności w głosowaniu w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego do realizacji przeszło zadanie polegające na wymianie nawierzchni boiska treningowego Orła Myślenice na sztuczną. Dzięki temu nasi zawodnicy niezależnie od warunków atmosferycznych będą mogli korzystać ze swoich obiektów. 

- Obecnie na ukończeniu jest położenie trawy oraz wczesanie granulatu. Niebawem boisko zostanie oddane do użytku, chociaż z uwagi na ceny rynkowe, które obecnie bardzo poszły do góry, nie udało się wymienić nawierzchni na całym boisku. Zrealizowane zostały około 2/3 i takich rozmiarów boisko będzie służyć naszym zawodnikom zwłaszcza w okresie zimowym. Z tego miejsca dziękujemy władzom samorządowym za budowę tego obiektu i okazaną przychylność, a liczymy jednocześnie na to, że w najbliższej przyszłości uda się dokończyć to zadanie i sztuczna trawa znajdzie się na całym boisku. Na co dzień trenuje u nas blisko 400 zawodników, a boisko będzie także ogólnodostępne dla mieszkańców poza godzinami treningów i meczów - mówi Edward Łapa, prezes zarządu Orła Myślenice.

Boisko jeszcze nie zostało otwarte, a oczywiście poinformujemy kiedy zostanie oddane do użytku. Dziękujemy burmistrzowi Maciejowi Ostrowskiemu, że udało się wymienić nawierzchnię w ramach myślenickiego Budżetu Obywatelskiego i jednocześnie żywimy nadzieję, że w przyszłości władze samorządowe przychylą się do dokończenia budowy na 1/3 części boiska.