Na koniec przygotowań sparingowo z Radziszowianką

Ostatni przed ligą mecz kontrolny gracze Orła Myślenice rozegrali z mocną Radziszowianką Radziszów. Spotkanie rozgrywane na treningowym boisku w Sieprawiu odbyło się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Mroźny porywisty wiatr, deszcz i śnieg to aura, która niespecjalnie sprzyja zawodom piłkarskim i to na naturalnej murawie.

Obie drużyny przekonały się o tym na własnej skórze w sparingu Orła Myślenice z IV-ligową Radziszowianką. Dla podopiecznych trenera Kamila Ostrowskiego był to wartościowy sparing, choć zakończył się porażką. Po stronie pozytywów należy wskazać powrót po kontuzji i czternastomiesięcznej przerwie Mateusza Bieli, czy też udany debiut Kamila Sudra z rocznika 2007, który w 85. minucie mógł nawet zdobyć bramkę! Radziszowianka postawiła wysoko poprzeczkę, ale Orłowcy mieli swoje okazje - m.in. A.Mistarz, Bałucki, czy aktywny na skrzydle Topa. Po rzucie rożnym i strzale głową bliski szczęścia był też M.Mistarz.

Rywale wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą, gdy piłka po rykoszecie zaskoczyła Shpakivskiego. W drugiej połowie Radziszowianka najpierw podwyższyła na 2:0, a już w samej końcówce po kontrze trafiła na 3:0. Orzeł miał też swoje okazje za sprawą Sudra, A.Mistarza i Ponomarenki, ale zakończyli bez powodzenia

Orzeł Myślenice - Radziszowianka Radziszów 0-3 (0-1)

ORZEŁ: Shpakivskyy - M.Mistarz, Moskal, Żak, Kyrylov, Topa, Depta, M.Suder, Ponomarenko, Bałucki, A.Mistarz oraz Obłaza, Serafin, Syrek, K.Suder, Biela, Testowany.