Orzeł 3, Raba 0 - pewna wygrana po dobrym meczu!

Mecze Orła Myślenice z Rabą Dobczyce od dawien dawna elektryzowały kibiców i nie inaczej było tym razem. Spora grupa fanów obydwóch drużyn obejrzała w Myślenicach ciekawe widowisko, zakończone pewnym zwycięstwem Orła Myślenice, który wykorzystał swoje okazje i wypunktował liderujących dotychczas z kompletem punktów w tabeli rywali z Dobczyc.

W obozie trenera Kamila Ostrowskiego znów zagrała głębia składu - wydawać by się mogło, że brak Kamila Topy, Kamila Depty, Filipa Pilcha, czy Adriana Kasprzyka, a następnie już w czwartej minucie zejście Mateusza Mistarza, to strata aż pięciu podstawowych zawodników. Nic jednak bardziej mylnego, zdolna młodzież udźwignęła trudy tego meczu i zagrała na piątkę z plusem!

W linii defensywnej w stosunku do podstawowej obrony Topa-Mistarz-Kasprzyk-Górka został tylko ten ostatni i najmłodszy w tym zestawieniu. Świetnie na prawej obronie zagrał z konieczności Mateusz Biela, a profesorskie zawody w środku defensywy zagrali dwaj młodzi wychowankowie - Łukasz Serafin i Jakub Moskal. Gdy do tego dołożymy pewnego Krzysztofa Górkę i dobrze dysponowanego Karola Obłazę w bramce, to blok defensywny okazał się dla Raby zaporą nie do przejścia.

Orzeł natomiast powoli w tym meczu się rozkręcał i w końcu dopiął swego. 22. minuta - Jakub Niedźwiedź w środkowej strefie uruchomił Artura Mistarza, ten podciągnął kilkadziesiąt metrów i wyłożył piłkę na prawo do Marka Ponomarenki, ukraiński skrzydłowy nie zwykł marnować takich okazji i mocnym strzałem wyprowadził Orła na prowadzenie! Jednobramkowe prowadzenie dość długo się utrzymywało, ale już po przerwie sprytne rozegranie w lewym narożniku Jakuba Niedźwiedzia i dośrodkowanie Krzysztofa Górki efektownym wolejem zamknął znów Mark Ponomarenko, podwyższając prowadzenie.

Wynik zawodów już w samej końcówce po trójkowej akcji Michała Mirochny i Bartłomieja Gromali ustalił Artur Mistarz, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Raba też miała swoje okazje, dwukrotnie świetnie interweniował w bramce Karol Obłaza, raz zakotłowało się po rzucie rożnym i piłkę z linii bramkowej wybijał Łukasz Serafin. To był dobry występ całej drużyny Orła!

Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 3:0 (1:0)
Ponomarenko 22, 67, A.Mistarz 85

ORZEŁ: Obłaza - Serafin, M.Mistarz (4 Biela), Moskal, Górka - Niedźwiedź (75 Mirochna), Sałach (84 Irzyk), Ponomarenko (75 Olesek), Gromala (82 Braś) - Bałucki. A.Mistarz