Wyścigi psich zaprzęgów: Brąz Mikołaja Włodarczyka w austriackim Sportgastein!

Brązowy medal zdobył zawodnik sekcji wyścigów psich zaprzęgów Orła Myślenice Mikołaj Włodarczyk w wyścigach kategorii sześciu psów syberyjskich husky w zawodach Pucharu Świata w austriackim Sportgastein. Sukces osiągnęła szóstka psów z teamu Mikołaja Włodarczyka: Epo Jr, Fortuna, Falco, Wolfy (Samcanka), Casanova oraz Bari.

Zawody wygrał niedawny Mistrz Świata z Vermiglio Czech Stepan Krokoska, który był bezkonkurencyjny w obydwóch wyścigach. Po pierwszym dniu drugie miejsce zajmował Mikołaj Włodarczyk ze swoim psim zaprzęgiem, ale niedzielny finałowy przejazd pozwolił na wyprzedzenie przez Francuza Philippe Hoffera, brązowego medalistę ostatnich mistrzostw Świata. Zawodnik Orła Myślenice stracił do niego ostatecznie kilkadziesiąt sekund. Czwarte miejsce zajęła mistrzyni Austrii Tanja Musil, natomiast piąty był mistrz Niemiec Andi Birkel.

Przed tygodniem musherzy sekcji wyścigów psich zaprzęgów Orła Myślenice mieli wystartować w Mistrzostwach Polski w słowackim Zubercu, jednak ich organizację pokrzyżowała pogoda - zawody przerwano w trakcie z uwagi na odwilż i niebezpieczną trasę. W Mistrzostwach Polski oprócz Mikołaja Włodarczyka mieli wystartować też Alicja i Mateusz Surówka, którzy na zawody do Austrii nie pojechali.

fot. Rudi Schabetsberger