Międzynarodowo w Myślenicach, Cekawka pokonała Węgrów!

W sobotę zawodnicy rezerw Orła Myślenice zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią z węgierską drużyną Csopak SC. Podopieczni trenera Bartłomieja Nawieśniaka wygrali 3:2 (1:1) po bramkach Kamila Ostrowskiego, Marka Pajki oraz Rafała Kańskiego.

Csopak to miasto nad Balatonem na Węgrzech, które jest partnerem Miasta i Gminy Myślenice. To właśnie tam latem ubiegłego roku na krótkim obozie przebywali juniorzy Orła Myślenice w ramach partnerskiej wymiany węgiersko-polskiej. Teraz to Myślenice ugościły Węgrów i jednym z punktów ich wizyty był międzynarodowy mecz towarzyski.

Orłowcy choć rozpoczęli spotkanie z animuszem, to jako pierwsi bramkę zdobyli rywale. Piłka niesiona wiatrem ze stałego fragmentu gry nie dała szans Miłoszowi Wyrostkowi w bramce Orła i Csopak prowadził 1:0. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Kamil Ostrowski, wykorzystując asystę Rafała Kańskiego. Wcześniej trzy razy szczęścia próbował Marek Pajka, ale bramkarz Csopaku świetnie się spisywał. Dobrą okazję miał jeszcze raz Kański, ale i tym razem górą był golkiper rywali.

Na początku drugiej połowy Cekawka wyszła na prowadzenie, tym razem Piotr Sraga zagrał prostopadle do Marka Pajki, a ten efektownie przelobował wychodzącego bramkarza i było 2:1. Chwilę później po rzucie rożnym Marek Pajka odegrał do Rafała Kańskiego, a ten z bliska trafił na 3:1. Później Węgrzy zdobyli jeszcze jednego gola, a obie drużyny miały kilka dogodnych sytuacji. Mecz toczony był w przyjacielskiej atmosferze i trzeba przyznać, że był dość wyrównany.

Orzeł II Myślenice - Csopak SC 3:2 (1:1)
Kamil Ostrowski, Marek Pajka, Rafał Kański

ORZEŁ: Wyrostek - Wygona, Płatek, Lech, Marzec - R.Sroka, Gracz, Kański, Ostrowski, Lesiński - Pajka oraz Cichoń, Serafin, Sraga, Nawieśniak, Wójtowicz