Kamil Ostrowski wraca na trenerską ławkę, poprowadzi Orła wspólnie z Dawidem Sudrem!

Kamil Ostrowski wraz z Dawidem Sudrem poprowadzi znów z trenerskiej ławki pierwszą drużynę Orła Myślenice. Ten duet pracował już z powodzeniem w seniorach Orła Myślenice przez trzy sezony od roku 2015 do wiosny 2018. Wówczas Orłowcy plasowali się w górnej części tabeli i sztab szkoleniowy wspólnie z zarządem taki cel stawia sobie przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem.

Wiosną bieżącego roku drużynę Orła Myślenice prowadził Dawid Suder, który przejął zespół po Szymonie Burlidze i w związku z odejściem kilku doświadczonych graczy postawiono za cel spokojne utrzymanie w V lidze. To zadanie udało się zrealizować w oparciu o młodych wychowanków klubu, a plan na kolejne lata to sukcesywne wzmocnienie drużyny utalentowanymi wychowankami, ale też potrzebne jest wsparcie doświadczonych graczy.

- Wracam do drużyny, która bardzo zmieniła się personalnie w porównaniu do zespołu, który prowadziliśmy dwa sezony temu. Przede wszystkim coraz mocniej pukają do kadry pierwszej drużyny chłopcy, z którymi miałem okazje rozpoczynać piłkarska przygodę ponad dziesięć lat temu. To dla mnie spory magnes, bo kiedyś pomagałem im wiązać buty, a dziś chciałbym pomóc im zaistnieć w dorosłej piłce i dorosłym życiu. Oczywiście główną wartość drużyny dalej stanowić będą doświadczeni Orłowcy, od których ta młodzież powinna czerpać wiedzę jak chodzi o podejście do treningu i szacunek do swojego klubu - mówi Kamil Ostrowski, nowy trener pierwszej drużyny Orła Myślenice.

Pierwszy trening w ramach przygotowań do sezonu 2019/20 zaplanowany jest na czwartek 11 lipca o godzinie 19:00 na obiektach Orła Myślenice. W planie zespół ma do rozegrania kilka meczów kontrolnych, a start nowych rozgrywek przewidziany jest w okolicach 15-17 sierpnia.

- Chcemy stale wzmacniać drużynę i pracujemy nad tym, aby do naszej zdolnej młodzieży dołączyło kilku doświadczonych zawodników, którzy niewątpliwie wzmocnią ten zespół. Dalej będziemy pracować w oparciu o sprawdzony schemat z Dawidem Sudrem, a główny cel jaki ustaliliśmy z zarządem, to właśnie budowa i stały rozwój drużyny, która ma walczyć o coraz wyższe cele. Dużą wagę przywiązujemy do szkolenia naszej młodzieży i współpraca z trenerami grup młodzieżowych to również ważny element w pracy z pierwszą drużyną Orła Myślenice. Powiedział bym więcej, ale muszę grilla skręcać - dodał Kamil Ostrowski.

Kamil Ostrowski oraz Dawid Suder to trenerzy z licencją UEFA A, absolwenci Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ostrowski trenerskie doświadczenie zdobywał między innymi na zagranicznych stażach w greckim Panathinaikosie Ateny, angielskim Swindon Town, austriackim RedBull Salzburg, czy niemieckim Bayerze Leverkusen. Obaj trenerzy uczestniczyli też w licznych kursokonferencjach dla trenerów, ale także stażach w polskich klubach Wiśle Kraków, czy Cracovii. 

Start przygotowań do nowego sezonu pod wodzą trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra - czwartek 11 lipca 2019, godz. 19:00, obiekty Orła Myślenice