Michał Lech kończy współpracę z trampkarzami - Dziękujemy!

Michał Lech po trzyletniej pracy szkoleniowej z trampkarzami Orła Myślenice z uwagi na sprawy prywatne zrezygnował z pracy trenerskiej. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i liczne sukcesy osiągnięte z zespołami do lat 15 oraz nieoceniony udział w wychowywaniu kolejnych pokoleń zawodników Orła Myślenice. Nie żegnamy się, a mówimy do zobaczenia na ławce trenerskiej Orła. Michał Lech wciąż będzie pełnił funkcję skarbnika w Zarządzie naszego klubu.

38-letni Michał Lech pracę trenerską rozpoczynał w 2016 roku, przejmując najpierw drugi zespół trampkarzy, a następnie prowadził już pierwszą drużynę do lat 15 występującą w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. Orłowcom dwukrotnie udawało się utrzymać na wojewódzkim szczeblu rozgrywek, a jesienią ubiegłego roku, choć zaledwie punktu brakowało do utrzymania, to musieli pogodzić się z degradacją do I ligi okręgowej. Wiosną tego roku trampkarze Orła udowodnili, że są liczącą się drużyną, zdobywając wicemistrzostwo pierwszoligowych rozgrywek.

Pod wodzą trenera Michała Lecha Orłowcy między innymi przed rokiem zdobyli Halowe Mistrzostwo Podokręgu Myślenice, a w bieżących rozgrywkach obronili ten tytuł. To niewątpliwie duży sukces, że dwukrotnie okazali się najlepsi w powiecie. Zdecydowanie największym sukcesem było natomiast tegoroczne sięgnięcie po Halowe Mistrzostwo Krakowa, kiedy to podopieczni Michała Lecha w dramatycznych okolicznościach wygrali z Cracovią oraz Garbarnią Kraków.

Michał Lech posiada licencję trenerską UEFA C, uprawniającą do prowadzenia zespołów młodzieżowych oraz drużyn seniorskich w niższych klasach rozgrywkowych. Do czerwca 2013 roku był zawodnikiem Orła Myślenice, będąc między innymi najlepszym strzelcem zespołu w sezonie, w którym Orłowcy awansowali do V ligi. W sumie w barwach Orła rozegrał 98 meczów, strzelając 40 goli. Ciągle jest jednak związany z klubem, będąc członkiem zarządu od dwóch kadencji. Podczas uroczystych obchodów 70-lecia naszego klubu za zasługi został odznaczony brązową odznaką honorową Związku Ludowych Zrzeszeń Sportowych.

- Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom, z którymi miałem przyjemność pracować za wspólne lata. To moja pierwsza przygoda z pracą trenerską, dlatego z pewnością świetnie będę ją wspominał. Słowa uznania kieruje w stronę kierownika Dariusza Łabędzkiego za wzorową współpracę oraz trenera Tomasza Góralika, którego praca szkoleniowa miała znaczny udział w osiąganych przez nas wynikach. Chociaż te wyniki zarówno dla mnie jak i zarządu były sprawą drugorzędną, a głównie stawialiśmy na rozwój zawodników, którzy mają być kiedyś podporą pierwszej drużyny Orła. Niemniej jednak niewątpliwie sukcesy w piłce halowej i historyczne reprezentowanie Orła na szczeblu wojewódzkim, to historia, którą wspólnie z całą drużyną tworzyliśmy dla naszego klubu. Wciąż zostaje w Orle i służę pomocą, niemniej jednak inne obowiązki nie pozwolą mi w najbliższym czasie poświęcić się pracy trenerskiej - nowemu trenerowi i moim byłym podopiecznym życzę powodzenia w zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem - mówi Michał Lech, były trener trampkarzy Orła Myślenice.

Drużynę trampkarzy w nowym sezonie poprowadzi trener Marek Pajka. Pierwszy trening zaplanowany jest na wtorek 23 lipca o godzinie 17:00 na obiektach Orła Myślenice. Wówczas przedstawiony zostanie pełny plan przygotowań oraz gier kontrolnych. Wszystkich zawodników, którzy chcą podjąć treningi w trampkarzach Orła (roczniki 2005 oraz 2006) serdecznie zapraszamy do kontaktu z trenerem telefonicznie 501252618 lub poprzez messenger. Więcej informacji wkrótce.