Efektowna pieczęć na bardzo dobrej kampanii ligowej i piękny debiutancki gol Adriana Ciślika w seniorach!

Orzeł Myślenice rozegrał bardzo dobre zawody, a ze znakomitej strony pokazali się zawodnicy juniorów, których aż czterech dostało szansę w drugiej połowie ostatniego meczu ligowego z Pasternikiem Ochojno. Swoją debiutancką seniorską bramkę strzelił snajper drużyn juniorskich Adrian Ciślik i to przedniej urody - najpierw wygrał walkę bark w bark z obrońcą rywali, później "nawinął" przeciwnika w polu karnym i lewą nogą przymierzył w przeciwległe okienko - to był gol na 6:1, który zakończył strzelanie w tym spotkaniu.

Fotogaleria - Piotr Kwiecień - Futbol-Małopolska

Strzelanie rozpoczął Emil Bałucki, który trafił z bliska po znakomitej akcji i asyście Krzysztofa Górki. Później z rzutu wolnego choć mało precyzyjnie uderzał Krzysztof Zając, to na tyle skutecznie, że piłka splatała figla bramkarzowi rywali i wpadła do siatki na 2:0. Tuż przed przerwą w dość kuriozalnych okolicznościach sędzia za dwie żółte kartki z boiska wyrzucił Mateusza Bielę, ale w kolejnej akcji Emil Bałucki przejął piłkę źle przyjętą przez bramkarza i został przez niego sfaulowany, mając przed sobą już pustą bramkę. Sędzia wskazał na wapno, a bramkarza wyrzucił z boiska. Z karnego nie pomylił się Kyryl Kyrylov i było 3:0.

Tuż po przerwie na boisku pojawili się Szymon Górka-Khafaga, Norbert Wąsowicz, Jakub Górka i Adrian Ciślik z drużyny juniorów i pokazali się z bardzo dobrej strony. Choć bezpośredniego udziału w dwóch kolejnych golach nie mieli, to jednak był to widoczny występ każdego z nich. Czwarty gol to znakomite podanie z głębi pola od Krzysztofa Zająca, a Bartosz Bargieł niczym TGV wyprzedził rywali i w sytuacji sam na sam huknął nie do obrony.

Pasternik zdobył bramkę honorową w 62. minucie, gdy wprowadzonego z ławki bramkarza Huberta Świerczyńskiego najpierw trudnym zagraniem "na minę" wsadził Władek Pniewskij, a choć z tym zagraniem sobie poradził, to wobec dobitki Michała Mroza był bezradny. Obrońca z polsko-ukraińskim paszportem szybko się jednak zrehabilitował, bo asystę Tomasza Marchińskiego wykończył sprytnym strzałem z powietrza i trafił na 5:1.

Szósty gol to wspomniana już bramka Adriana Ciślika, który będzie miał zdecydowanie dobrą pamiątkę z debiutanckiego gola w seniorskim futbolu. 17-latek wykończył akcję niczym rasowy snajper, ale do tego nas zwykł przyzwyczajać w rozgrywkach młodzieżowych!

Orzeł Myślenice zakończył zatem rozgrywki ligowe na drugim miejscu premiowanym grą w dwustopniowych barażach o awans do V ligi. Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego w półfinale playoffów zmierzą się na własnym obiekcie z Zieleńczanką Zielonki - ten mecz w sobotę 15 czerwca o 17:00 w Myślenicach - już teraz zapraszamy!

Orzeł Myślenice - Pasternik Ochojno 6:1 (3:0)
Bałucki 18, K.Zając 43, Kyrylov 45+2, Bargieł 60, Pnyevskyy 65, Cieślik 70 - Mróz 58

Orzeł: Pająk (46 Świerczyński) - Kyrylov (46 Bargieł), Pnyevskyy, Biela - K.Górka (55 Wąsowicz), Suder (61 Ciślik), Moskal (46 Górka-Khafaga), Marchiński, Topa (46 Kasprzyk) - K.Zając, Bałucki (61 J.Górka).

Pasternik: Dańda - Szot, Sosnowski (49 Yurchenko), Juszczak, Szablowski - Tomana, Dobosz (64 Sołtys), Mróz, Halz (64 A.Świątko), Jałocha (45+1 Miśkiewicz) - B.Zając