Defibrylator AED na obiekcie Orła Myślenice!

Dzięki projektowi Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z psami obiekt Orła Myślenice został wyposażony w automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, który może się przysłużyć w szczególnym przypadku ratowania życia ludzkiego. Zakup nowoczesnego sprzętu był możliwy dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, w ramach projektu Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, która postarała się o wyposażenie dziesięciu jednostek oraz stowarzyszeń na terenie powiatu myślenickiego.

- W tamtym roku prosiliśmy naszych zawodników oraz ich rodziców i znajomych o głosy na zadanie Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego, które miało na celu wyposażenie między innymi naszego stadionu w defibrylator AED. To z pewnością podniesie bezpieczeństwo podczas prowadzonych przez nas zajęć oraz meczów piłkarskich, bo choć nigdy nie chcielibyśmy go używać, to może pozwolić nam uratować życie ludzkie. Wszyscy trenerzy prowadzący zajęcia treningowe w Orle Myślenice oraz Orlikach Myślenice zostali przeszkoleni z użycia tego urządzenia. Dziękujemy Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej na czele z prezesem Krzysztofem Druzgałą za ujęcie naszego klubu w swoim projekcie oraz przeprowadzone szkolenie - mówi Kamil Ostrowski, dyrektor szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny (ang. automated external defibrillator AED) to wysoce specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w przypadku zatrzymania krążenia. Defibrylator umieszczony został w budynku klubowym Orła Myślenice przy ul. Burmistrza Andrzeja Marka 7.

Defibrylator zostanie jeszcze oficjalnie przekazany podczas jednego z domowych meczów pierwszej drużyny Orła Myślenice, natomiast już teraz jest na stanie klubu. Szkolenie dla trenerów, kierowników naszych drużyn, zawodników oraz członków zarządu przeprowadzili członkowie Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z psami, pomysłodawcy Projektu AED w Powiecie Myślenickim.